У Відні розпочала роботу книжкова виставка Buch Wien, де ряд заходів присвячені Україні
У середу в Відні стартувала виставка-ярмарок Buch Wien, що є найбільшою книжковою виставкою та літературною подією в австрійській книжковій індустрії. Ряд заходів на виставці будуть присвячені Україні
Про це повідомляє Укрінформ, передає Рубрика.
Buch Wien вже в 15-й раз запрошує відомих австрійських та міжнародних письменників як гостей.
"На вас чекають п'ять днів мовних феєрверків, літературних вражень та збагачення знань – подія настільки ж нефільтрована, красномовна, промовиста та космополітична, як саме місто Відень. Шість ярмаркових сцен та численні локації по всьому Відню стануть центром культури, нетворкінгу та натхнення", – зазначили організатори.
Заплановано, що під час виставки відбудуться понад 350 розмов, панельних дискусій та лекцій за участю 439 авторів та експертів з 25 країн.
При цьому близько 112 заходів передбачені для дітей та підлітків.
У межах Buch Wien пройдуть десятки заходів високого рівня, на яких будуть обговорені головні теми сьогодення:
- війна рф проти України,
- штучний інтелект,
- кліматична криза,
- фемінізм т,
- майбутнє демократії.
Розпочалася виставка з "Довгої ночі книг".
Почесною гостею стала британська письменниця, стендап-комік та науковиця А.Л. Кеннеді, яка у своїй вступній промові говорила про мистецтво починати – з шотландським гумором, дотепною соціальною критикою та гострою риторикою.
Далі спілкуванням з гостями заходу продовжили вже колишні кореспонденти австрійського суспільного телерадіомовника ORF у росії Міріам Беллер та Пауль Крісаї на тему "Росія зсередини: Життя під час війни". Під час спілкування австрійські журналісти поділилися досвідом перебування в авторитарній державі, яка почала зовнішню агресію проти своєї країни-сусіда.
Темі війни рф проти України буде присвячено ряд заходів у межах Buch Wien.
Зокрема, у четвер, 9 листопада, пройде панельна дискусія "У пошуках України", під час якої будуть представлені дві нові книги: "Звільнений сфінкс – Ukrainica у Відні після Першої світової війни", видана у співпраці зі Львівським університетом під керівництвом професора Інституту славістики Віденського університету Алоїза Вольдана, та том "Галичина" антології "Повернення додому", виданий Австрійською бібліотекою у Дрогобичі та її директором Ярославом Лопушанським.
Обидві публікації стали можливими за підтримки Офісом співробітництва OeAD у Львові.
11 листопада відбудеться панельна дискусія "Криваві землі – чи вирішить війна в Україні долю Європи?" за участю української поетеси та перекладачки Ганни Гнедкової, австрійського політолога Антона Пелінки та колишнього посла Великої Британії в Україні та Австрії Лі Тернера.
У неділю, 12 листопада, на ярмарку пройде розмова з українською письменницею Наталією Чайковською та представлення авторкою німецькомовного перекладу своєї книги "Порцелянова лялька" (у німецькому перекладі – "Всі жінки, які це тут переживають" (All die Frauen, die das hier überleben").
Як повідомляла Рубрика, 75-й Франкфуртський книжковий ярмарок – Frankfurter Buchmesse – пройшов 18-22 жовтня під гаслом "Людство під час кризи", проти війни та насильства.
Також "Рубрика" та видавництво "Віхола" підготували добірку з українськими книжками, які змусять подивитися на світ по-новому. Щось було у вашій шкільній програмі, а щось лише вийшло друком. Та всі вони захоплять вас своєю глибиною, бунтарським духом, а подекуди навіть темрявою.