fbpx
Сьогодні
12:42 08 Лис 2023

В Україні відкрили центр протимінної діяльності: у чому рішення

Фото: Фейсбук / Генеральний штаб ЗСУ

Нещодавно у Чернігівській області відкрився Центр протимінної діяльності Державної спеціальної служби транспорту, де фахово підготують понад 3000 спеціалістів.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Групу Метінвест.

У чому проблема?

Як зазначили, внаслідок бойових дій Україна стала найбільш замінованою країною у світі, площа забрудненої мінами деокупованої території нині становить близько 45 000 кв. км, а за повної деокупації території України вона збільшиться ще приблизно на 190 000 кв. км.

Як відомо, найбільш замінованими, за даними ДСНС, є Київська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська, Запорізька, Харківська, Херсонська області та Донбас. Щоб очистити ці території, потрібно мінімум 10 років.

"Розмінування території України після війни – один із найбільших викликів, який постане перед нашим суспільством. Тисячі домівок, садиб, полів, підприємств, як наша "Азовсталь", нагадуватимуть про бойові дії ще багато років після їхнього закінчення", наголосив Юрій Риженков, генеральний директор Групи Метінвест.

Сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині, та близько 3000 фахівців з розмінування. Для пришвидшення очищення території країни від мін та вибухівки цих потужностей недостатньо. 

Тому питання сертифікації, навчання та підготовки саперів і спеціалістів з розмінування потребує негайного розв'язання.

Яке рішення?

Партнером з будівництва центру виступила Група Метінвест через державну фандрейзингову платформу United 24: завдяки її фінансовій підтримці зведено капітальну адміністративну будівлю Центру.

"Ми не повинні залишати це "надбання" нашим дітям чи онукам, тому інвестиції у відкриття Центру протимінної діяльності на Чернігівщині – це ще один крок Групи Метінвест і її акціонера у великому проєкті зі сприяння розмінуванню України", — відзначив Риженков.

Як це працює?

Загальна сума інвестицій компанії в будівництво становить 9,5 млн грн.

Одне із головних завдань Центру є фахова підготовка саперів. Тут навчать понад 3000 спеціалістів, які займатимуться гуманітарним розмінуванням.

Центр протимінної діяльності здійснюватиме:

  • планування, практичну організацію та координацію заходів протимінної діяльності,
  • інформуватиме населення про ризики, пов'язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни,
  • проводитиме навчання та сертифікацію операторів протимінної діяльності.
міни, розмінування

Фото: Фейсбук / Генеральний штаб ЗСУ

"Завдяки партнерам Державної служби транспорту — United 24 та Групі Метінвест, – було створено Центр для планування, практичної організації та координації заходів протимінної діяльності.

Сьогодні центр проводить сертифікацію операторів протимінної діяльності, займається інспектуванням якості розмінованих ділянок", сказав начальник Центру протимінної діяльності полковник Євгеній Бірюков.

Нагадаємо, за даними МВС на сьогодні, починаючи з початку повномасштабного вторгнення російської федерації, потребують розмінування десь 300 тисяч квадратних кілометрів українських територій.

Окрім того, Державна служба зайнятості (ДСЗ) зробила можливим навчання за професією "сапер" за допомогою ваучера, номінал якого становить до 27 тисяч грн.

Також у Міністерстві економіки вважають, що штучний інтелект може допомогти в гуманітарному розмінуванні території України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: