Україна скоротила кількість піших переходів на кордоні з Польщею
Кількість піших переходів на кордоні з Польщею скоротилася до одного проти восьми, що діяли в перші місяці повномасштабного вторгнення РФ.
Про це повідомив начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Ігор Матвійчук в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", пише Рубрика.
Також він повідомив, що змінилися вимоги до документів, які пред'являються на кордоні, повідомив заступник начальника штабу.
"На польському кордоні в нас функціонує єдиний піший перехід "Шегині-Медика". Він пропускає людей в обидва боки", – сказав Матвійчук.
Зараз цим переходом користується навіть менша кількість людей, ніж до повномасштабної війни, уточнив співрозмовник агентства.
"Дуже мало використовується. Але в будь-який момент будь-який пункт пропуску на західному кордоні ми можемо відкрити для пішого перетину, якщо, не доведи Боже, виникне потреба", – запевнив він.
Рішення про припинення пішого пропуску на кожному пункті приймалося індивідуально, відповідно до ситуації. При цьому кожен пункт пропуску працював до останньої людини, яка йшла на евакуацію. І щойно потік людей припинився, цей вид сполучення було закрито. Рішення про закриття пішохідного пропуску через пункт на кордоні може прийматися на рівні керівника прикордонного підрозділу, пояснив Матвійчук.
Змінилися і вимоги до документів людей, які перетинають кордон. Діти можуть перетинати його за наявності в дорослих їхнього свідоцтва про народження, але дорослі повинні мати оригінал біометричного паспорта. Закордонні паспорти в "Дії" не є підставою для перетину кордону, уточнив Матвійчук.