fbpx
Сьогодні
Рішення 14:30 21 Жов 2023

Ілюзії бувають різні: для підвищення обізнаності про торгівлю людьми МОМ запустила кампанію "Придивись"

Фото: МOM / Роман Шаламов

У Європейський день боротьби з торгівлею людьми, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочинає нову інформаційну кампанію "Придивись".

Про це пише Рубрика, посилаючись на ООН Україна.

У чому проблема?

За оцінками МОМ на 2022 рік, від повномасштабної війни постраждали понад 32 мільйони людей, або 85% усього населення України.

"Зіткнувшись із прямим чи опосередкованим впливом бойових дій, переміщення та ослабленої економіки, населення України стало більш уразливим до торгівлі людьми та інших форм експлуатації", сказав заступник Голови Представництва МОМ в Україні Марко Кіментон.

Він підкреслив, що кожен другий українець готовий прийняти хоча б одну ризиковану пропозицію, яка може призвести до торгівлі людьми чи експлуатації.

Із початку поточного року МОМ в Україні підтримала 296 постраждалих від торгівлі людьми, загалом же з 2000 року допомогу отримали близько 20 000 постраждалих.

Яке рішення?

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочинає нову інформаційну кампанію "Придивись".

Кампанія має потужну підтримку з боку партнерів:

  • Агентства США з міжнародного розвитку (USAID),
  • Міністерства закордонних справ Норвегії,
  • Міністерства юстиції Швеції.

Її розпочато у співпраці з Міністерством соціальної політики України. Також провідну роль у впровадженні відіграє Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми.

Як це працює?

Мета проєкту – протидіяти торгівлі людьми, допомагаючи людям зрозуміти ризики, які можуть нести на перший погляд привабливі пропозиції роботи.

Кампанія "Придивись" розширює рамки інформування людей про проблему торгівлі людьми.

Презентація кампанії на Центральному залізничному вокзалі Києва.

Презентація кампанії на Центральному залізничному вокзалі Києва. Фото: МOM / Роман Шаламов

Вона закликає людей в Україні бути обережними, коли вони стикаються з привабливими пропозиціями роботи чи житла, які можуть призвести до експлуатації.

А також наводить приклади поширених схем, які використовують вербувальники, щоб заманити людей у різні види експлуатації.

"Сучаснерабство досі існує й приносить шалені прибутки експлуататорам", — сказала Ірина Постоловська, заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції.

Вона закликала українців бути обережними, коли їм пропонують роботу.

"Перевіряйте всю інформацію, не віддавайте ваші документи, повідомляйте своїх близьких про ваше місце перебування, придумайте кодове слово, яке допоможе повідомити, що ви у біді, та вивчайте мову країни, в якій перебуваєте", наголосила чиновниця.

Презентація кампанії

Інформаційні матеріали про протидію торгівлі людьми роздають пасажирам залізниці у Києві. Фото: МOM / Роман Шаламов

Експозицію "Придивись" можна буде побачити на вокзалах, у торгових центрах, на площах міст та в інших публічних місяцх у 21 регіоні України. А також протягом наступних тижнів будуть поширені інші матеріали кампанії серед населення України.

Раніше радниця з гендерних питань місії ООН Джо Енн Бішоп заявляє, що внаслідок війни в Україні для українських жінок є високим ризик стати жертвами торгівлі людьми.

Окрім того, Сполучені Штати внесли росію до переліку країн, які проводять "політику чи практику" торгівлі людьми

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: