Алієв підняв державний прапор Азербайджану в столиці Нагірного Карабаху
У низці міст, які донедавна були під контролем невизнаної "Нагірно-Карабаської Республіки (Арцах)", зокрема і в столиці Ханкенді (Степанакерті), президент Азербайджану Ільхам Алієв підняв державний прапор.
Про це повідомляє пресслужба президента, інформує Рубрика.
Окрім столиці, Алієв підняв прапори Азербайджану на:
- території Сарсангського водосховища,
- у місті Агдере,
- у місті Ходжали,
- в селищі Аскеран.
Усі вони донедавна були під контролем "НКР".
Під час церемоній підняття прапора Алієв був одягнений у військову форму.
Нагадаємо, що з 1 січня 2024 року "НКР" припиняє своє існування.
Відповідний указ підписав так званий президент невизнаної республіки Самвел Шахраманян. Через 32 роки Азербайджан повернув собі контроль над регіоном.
Довідка
Вірменія та Азербайджан одночасно претендують на територію Нагірного Карабаху, що на Південному Кавказі. Донедавна більшу частину Нагірного Карабаху контролювала невизнана "Нагірно-Карабаська Республіка", яку підтримувала Вірменія.
За міжнародним правом цю територію вважали частиною Азербайджану.
19 вересня Міноборони Азербайджану оголосило про проведення "локальних антитерористичних заходів" у Нагірному Карабаху після заяв про провокації з боку вірменських сил. Зрештою, невизнана "Нагірно-Карабаська Республіка" 20 вересня погодилася на умови Азербайджану: бойові дії мають припинитися, також ідеться про повне роззброєння армії Карабаху та виведення важкої техніки з території невизнаної республіки.
Як уточнили в Міноборони Азербайджану, розташовані у Карабаському районі формування збройних сил складають зброю, залишають бойові позиції, а військових роззброюють.
Увечері 20 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про завершення "антитерористичних заходів" у Нагірному Карабасі. За його словами, країна за один день виконала всі поставлені завдання й відновила територіальну цілісність.
Алієв стверджує, що цивільне населення не постраждало, бо Азербайджан використовував високоточну зброю й не завдав ударів по цивільній інфраструктурі.
А втім, за даними Офісу омбудсмена Вірменії від 20 вересня, внаслідок обстрілів у Нагірному Карабаху відомо про 32 загиблих і понад 200 поранених, зокрема про п'ятьох загиблих цивільних дорослих і двох дітей.
Місія ООН, яка уперше за останні 30 років відвідала Нагірний Карабах, не виявила насилля проти вірмен, однак була вражена, що вони так "раптово" залишили регіон.