fbpx
Сьогодні
09:40 13 Жов 2023

Британська розвідка пояснила чому рф протягом трьох тижнів не наносить ракетні удари по містах України

English version here

Російська армія накопичує ракети для ударів проти критично важливої інфраструктури України з настанням холодів.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони Великобританії у Twitter.

Зазначається, що літаки дальньої авіації ВПС Росії не завдавали ударів по Україні з 21 вересня протягом 21 дня.

За даними британської розвідки, такі перерви є чимось незвичайним: остання подібна перерва в ударах відбулася в період з 9 березня по 28 квітня 2023 року, тобто протягом 51 дня. У цьому випадку цілком імовірно, що Росія майже вичерпала свої запаси боєздатних ракетних боєприпасів AS-23 після зимової кампанії проти критично важливої інфраструктури України.

"Цього разу цілком імовірно, що російська дальня авіація зберігає існуючі запаси ракет AS-23, а також використовують цю паузу для збільшення придатних для використання запасів, чекаючи подальших важких ударів по Україні взимку", – йдеться в повідомленні.

Також у зведенні британської розвідки наголошується, що останнім часом Росія зосередила свої авіаудари на об'єктах, пов'язаних із зерном, на півдні України, використовуючи безпілотні літальні апарати. У тому числі удари по українських портах на річці Дунай, що, ймовірно, вимагало високого рівня точності через близькість до румунського кордону.

"Цілком ймовірно, що Росія використовувала дрони-камікадзе Shahed за цими цілями через їх більшу точність порівняно з іншими типами ракет повітряного базування", – зазначають у Міноборони Британії.

Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, російські окупанти можуть намагатися накопичити ракети та провести додаткову злагодженість для масованих ударів по енергетичних об'єктах України, як це було минулої осені. Про це повідомила керівниця Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк. Вона пояснила, з чим може бути пов'язане зменшення застосування ракетного озброєння противником останнім часом за повітряних атак по території України.

"Цілком імовірно, що є необхідність накопичення таких запасів. Тому що хоч в них і були не малі запаси, але вони їх дуже "щедро" використовували. І виробництво (ракет – Ред.,) хоча й існує, воно досить ускладнене та уповільнене", – зазначила Гуменюк.

Водночас вона звернула увагу, що російські загарбники можуть накопичувати ракетне озброєння "в конкретних цілях".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: