Мінсоцполітики створило дашборд із переліком протезних підприємств: навіщо це рішення
У Міністерстві соціальної політики підготували дашборд з інформацією про виробників допоміжних засобів реабілітації.
Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович у Фейсбуці, пише Рубрика.
У чому проблема?
За даними видання The Wall Street Journal майже 50 тисяч українців втратили кінцівки з початку повномасштабної війни. Журналісти посилаються на оцінку німецької компанії Ottobock, найбільшого у світі виробника протезів, та її медичних партнерів.
Але точної цифри не знає ніхто, бо вона постійно зростає. Попит на протези в країні зростає і травмованим витрачають багато часу на те, щоб знайти протезне підприємство та швидко зробити замовлення.
Яке рішення?
"На сайті Мінсоцполітики з'явився новий дашборд з переліком протезних підприємств та інших виробників допоміжних засобів реабілітації", розповіли у відомстві.
Реабілітація та віртуальна реальність: як нові технології допомагають відновлюватись пораненим
Як це працює?
"Усі, кому потрібен протез, за допомогою цього інструменту можуть у зручному форматі отримати інформацію про розташування підприємств та їх контактні дані", зауважили в повідомленні.
Новий інструмент дозволить фільтрувати інформацію за:
- регіоном,
- районом,
- громадою.
А також, обираючи протезне підприємство, можна онлайн перевірити його завантаженість. Ця інформація дозволить зрозуміти, чи доведеться чекати у черзі на протезування.
Міністр також нагадала, що для отримання протеза не потрібно чекати встановлення інвалідності, збирати гроші чи їхати за кордон: держава забезпечує протезом кожного, хто його потребує.
Нагадаємо, в Україні запрацював Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки.
Окрім того, студенти Київської політехніки у лабораторії механіко-механічного інституту створюють вітчизняний колінний протез.