Вірменія ратифікувала Римський статут, тим самим зобов'язавшись виконувати рішення МКС
3 жовтня Національні Збори Вірменії ратифікували Римський статут, який зобов'язує виконування рішення Міжнародного кримінального суду (МКС).
Про це пише Рубрика, посилаючись на засідання парламенту.
Нагадаємо, що Вірменія ще у 1998 році підписала Римський статут, проте не ратифікувала його. Оскільки Конституційний суд вирішив, що зобов'язання договору суперечать низці положень головного закону.
Наприкінці 2022 року уряд Вірменії знову звернувся до Конституційного суду щодо перевірки Римського статуту. 24 березня суд прийняв рішення, що зобов'язання країни за Римським статутом відповідають основному закону.
І ось, 1 вересня 2023 року уряд направив до парламенту проєкт про затвердження. А вже 3 жовтня, відбулося ратифікування Римського статуту Міжнародного кримінального суду на засіданні Парламенту.
"Це певною мірою гарантує, що будь-який серйозний злочин, скоєний на території Республіки Вірменія, підпадатиме під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, а для тих, хто має намір вчинити такий злочин, це матиме як мінімум стримуючий ефект.
Думаю, що це не мала нагода для обговорення питання ратифікації. Враховуючи той факт, що збройні формування Азербайджану, як і раніше, знаходяться на суверенній території Вірменії, ратифікацію Хартії виправдана", зазначив представник Вірменії з міжнародних правових питань Єгіше Кіракосян.
Таким чином Вірменія зобов'язується виконувати рішення МКС, який видав ордер на арешт російського диктатора володимира путіна.
Під час засідання парламенту опозиційні фракції "Вірменія" та "Честь маю" бойкотували обговорення Римського статуту та залишили залу, проте рішення все ж таки було прийняте.
Зазначимо, раніше влада Вірменії пообіцяла російській федерації не арештовувати диктатора країни-агресорки навіть після ратифікації Римського статуту.
Що відомо про рішення МКС щодо російського лідера володимира путіна
Нагадаємо, що у березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна та омбудсмена Марії Львової-Бєлової через незаконну депортацію українських дітей.
Таким чином, усі країни, які ратифікували Римський статут, мають заарештувати російського диктатора, якщо він відвідає їхні держави.
За рішенням суду, путіна зобов'язані заарештувати в 123 країнах світу, які ратифікували Римський статут або визнали юрисдикцію МКС.
Генпрокурор України Андрій Костін заявляв, що ордер Гааги дозволяє заарештувати путіна за межами рф та передати до суду.