fbpx
Сьогодні
10:15 01 Жов 2023

Рішення для перемоги: в Україні пройшов тестування бойовий робот "Лють"

English version here

Фото: Фейсбук / Михайло Федоров

В Україні стартували тести бойового робота "Лють", який дає змогу виконувати завдання дистанційно, а тому може врятувати життя українських оборонців.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив глава Мінцифри Михайло Федоров.

У чому проблема?

За словами Федорова, сьогодні війна переходить у систему координат "битви інженерів", у технологічну війну.

"Технології та інновації – ключ до нашої перемоги. Вони допомагають здобути перевагу на полі бою та рятувати життя наших військових", підкреслив очільник відомства.

Яке рішення?

"Технології перемоги від Brave1 – тестуємо українського бойового робота "Лють", наголосив Федоров.

Як це працює?

Як розповів очільник міністерства, машина озброєна танковим кулеметом, має оглядову камеру 360° та броню, яка захищає від стрілецької зброї й уламків".

Зі слів Федорова, це компактний робот, яким можна керувати дистанційно і таким чином виконувати бойові завдання.

"Наприклад, штурмувати або обороняти позиції. На фото – готовий експериментальний зразок, який успішно пройшов польові випробування", зауважив він.

Міністр опублікував фото із готовим експериментальним зразком, який успішно пройшов польові випробування.

Робот Лють

Фото: Фейсбук / Михайло Федоров

За словами Федорова, зараз команда працює над удосконаленням машини та готується до масштабування виробництва. 

Нагадаємо, що на виставці Brave1 представили один з прототипів безпілотних підводних торпед, на цей час в Україні розробляються декілька версій таких безпілотників.

Довідка

Brave1 – це міжгалузевий проєкт, його мета – стимулювання та підтримка розвитку компаній, які працюють у напрямку оборонних технологій.

Проєкт, покликаний сприяти розвитку оборонних технологій, засновано Міністерством економіки, Міністерством оборони, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, Генеральним штабом ЗСУ та Радою національної безпеки і оборони.

Координаційна платформа BRAVE1 створена як "єдине вікно" співпраці defense tech компаній, держави та військових, а також інвесторів, волонтерських фондів, медіа, інших учасників.

Зазначають, що діяльність BRAVE1 буде зосереджена на 5 напрямках.

Серед них – надання грантів розробникам, що визначені пріоритетними для потреб сил безпеки та оборони, допомога в пошуку ефективних технологічних рішень у середовищі українських розробників, об'єднання всіх стейкхолдерів галузі.

Як писала Рубрика, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров спільно з платформою для військових технологій Brave1 протестував у польових умовах 25 українських розробок, які скоро вже з'являться на фронті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: