fbpx
Сьогодні
18:42 24 Вер 2023

Литва стане 20 країною у Євросоюзу, де хутряні ферми будуть заборонені: для чого це рішення

Парламент Литви прийняв закон, що забороняє хутрові ферми.

Про це повідомляється на сайтах литовського суспільного мовника LRT та Сейму Литовської Республіки, передає Рубрика.

У чому проблема?

В середньому, для однієї шуби вбивають до 250 шиншил, 100 кроликів, 90 соболів, 60 куниць, 45 норок, 18 лисиць та собак, чи 4 вовки. Значну більшість тварин для хутряного одягу вирощують на хутрових фермах. Та, на жаль, дивлячись на шубу у вітринах бутиків чи на сторінках журналів, неможливо побачити як тварину били струмом чи отруювали поки її серце не зупинилось.

"Півроку тому показували трансляції секретних камер, як поводяться з тваринами, яких нібито "по-людськи" душать у камерах і "по-людськи" позбавляють їх життя. Немає нічого іншого, крім садистської та дуже жорстокої поведінки щодо тварин", — заявила голова комісії з охорони навколишнього середовища Айсте Гедвілене.

Яке рішення?

Литовські законодавці ухвалили закон, який забороняє з 2027 року роботу всіх хутряних ферм в країні.

Як це працює?

Передбачається, що власники ферм отримають компенсації, розмір яких вже викликав нарікання з боку бізнесу. Він становитиме 3 євро за одного хутрового звіра, якщо комерційна діяльність буде припинена до 2025 року та 2 євро — якщо до 2026 року.

Якщо ж бізнес закриють в останній рік перехідного періоду, то його власник отримає всього 1 євро компенсації за тварину.

Уряд також компенсуватиме виплати при скороченні працівників ферм і покриє витрати, пов'язані зі знесенням будівель, знищенням обладнання та утилізацією відходів.

Фермерські господарства, які вже припинили діяльність, не матимуть права на компенсацію, оскільки виплати будуть здійснюватися лише тим фермерам, які працюватимуть на момент ухвалення закону.

"Ми досягли рівня зрілості, щоб не продовжувати діяльність, яка завдає болю", — заявила Іева Пакаркліте з ліберальної "Партії свободи", що входить до панівної коаліції.

Вона додала, що основними ринками збуту хутра є росія та Китай, тоді як попит на нього в Європейському Союзі з кожним роком падає.

Законодавці також наголосили, що неможливо забезпечити добробут тварин на хутрових фермах.

Відтак Литва стане 20 країною в Європі, яка заборонить виробництва хутра. Серед них є три країни — Латвія, Естонія та Німеччина, які не виплатили підприємцям жодних компенсацій.

А втім, закон ще має підписати президент Гітанас Науседа.

Нагадаємо, в Одесі правоохоронці оголосили підозру чоловіку, який викрав черепаху та з'їв її.

Також Рубрика повідомляла, що у ніч на 24 вересня, у Києві на Теремках стався підпал притулку для котів "Котобаза": більшість тварин, які перебували в ньому, загинули.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: