Українська художниця провела перформанс в музеї Італії: для чого це рішення
У музеї сучасного мистецтва міста Болонья відбувся соло-перформанс української художниці Марії Прошковської під назвою Farina.
Про це повідомляє Bazilik.media, пише Рубрика.
У чому проблема?
Перформанс є частиною культурно дипломатичної роботи та мав на меті нагадати жителям Італії, у яких важких умовах працюють українські фермери. Оскільки вони, ризикуючи життям, збирають врожай і переробляють зерно, а українські щодня поля перетворюються на справжні поля битв.
В Україні створили базу творів мистецтва, якими володіють підсанкційні росіяни: у чому рішення
Яке рішення?
У центрі цього проєкту було беззупинне створення борошна з українського зерна, яке намагалися знищити російські окупанти. Протягом п'яти годин художниця, не відпочиваючи, демонструвала глядачам процес роботи з ручним жорном.
Подія стала можливою завдяки співпраці між художницею і кураторами проєкту Лоренцо Бальбі та Джулією Пеццолі. Cаме вони разом з муніципалітетом Болонії минулого року запросили Марію з сином до Болоньї на довготривалу резиденцію. Цим виступом Марія також висловлює свою вдячність місту та його мешканцям за тепло та прихисток, які вони отримали в перші місяці повномасштабного вторгнення.
Як це працює?
Невипадковим став вибір місця проведення перформансу в історичному просторі музею МАМbo. Цей вибір мав на меті нагадати про давню та фундаментальну важливість постачання хліба, яку будівля на вулиці Дон Джованні Мінцоні взяла на себе в роки Першої світової війни.
Цей особливий проєкт було реалізовано за підтримки AIDA foundation, а сукня української дизайнерки Лілії Пустовіт доповнила образ художниці.
Довідка
Марія Прошковська народилася в 1986 році в Києві. Її роботи зосереджені на гендерних дослідженнях, впливі травми на суспільство та фемінізмі. Вона є лауреаткою спеціальної премії конкурсу молодих художників МУХі2017, спеціальної премії журналу VOGUE, учасницею American Arts Incubator в Україні та стіпендіанткою програми Women in Conflict 1325 Fellowship Programme в Шотландії.
Нагадаємо, продану за рекордні $500 тис. картину Примаченко передали Національному худмузею.
Раніше ми повідомляли, що у Києві колажами з картинами Марії Примаченко розмальовують корпуси лікарні "Охматдит".