У Єревані люди штурмують будівлю уряду після загострення конфлікту з Азербайджаном
У Єревані сьогодні, 19 вересня, натовп почав штурмувати будівлю уряду. Причиною цього є невдоволення реакцією влади на загострення конфлікту з Азербайджаном.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на NEWS AM.
Учасники акції протесту скандують заклики до відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна, який, на їхню думку, "нічого не робить" на тлі бойових дій.
BREAKING: In Yerevan, clashes have broken out between gathered citizens and the police near the Government building.
The participants of the protest are demanding the immediate resignation of the government, led by Prime Minister Nikol Pashinyan, whom they accuse of betrayal,… pic.twitter.com/OCIdYdUWu0
— 301🇦🇲 (@301arm) September 19, 2023
Пізніше поліція Вірменії почала застосовувати спецзасоби проти протестувальників, які зібралися біля будівлі кабміну.
Протест під будівлею уряду переріс у сутички.
Люди намагаються прорватися до будівлі і кидаються камінням, розбите одне вікно.
Правоохоронці почали застосовувати силу. У Слідчому комітеті заявили, що відкрили кримінальні провадження у зв'язку із закликами до масових заворушень.
Clashes with police began outside the government building in #Yerevan pic.twitter.com/08YBxFXvvD
— NEXTA (@nexta_tv) September 19, 2023
Мітингувальники незадоволені реакцією офіційного Єревана та москви на військову операцію, яку Азербайджан називає «локальними антитерористичними заходами».
Що передувало?
Міністерство оборони Азербайджану 19 вересня оголосило про проведення «локальних антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху після заяв про провокації з боку вірменських сил.
У Карабаському регіоні повідомили, що російські миротворці втекли після початку антитерористичної операції. При цьому речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що Баку нібито не попереджав російський "миротворчий контингент" про свої плани. Там закликали припинити бойові дії.
Тим часом прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що країна не бере участі у військових діях і не має армії в Нагірному Карабаху.
Пізніше влада Азербайджану озвучила умову для припинення "антитерористичної операції" у Нагірному Карабаху – вірменські сили у регіоні мають здатися.
Як повідомляє вірменська служба «Радіо Свобода», станом на 18:40 унаслідок військових дій загинули 5 людей, 80 — зазнали поранень. За попередніми даними, 15 із них — цивільні.
Нагадаємо, у вересні прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Азербайджан нарощує військову присутність уздовж лінії розмежування з невизнаним Нагірним Карабахом та кордоном з Вірменією.
На тлі загрози ескалації Пашинян заявив про готовність до переговорів з Азербайджаном.
Окрім того, прем'єр заявив, що "стратегічною помилкою" є залежність його країни у сфері безпеки від одного центру, тобто російської федерації. Наразі вірменська влада намагається диверсифікувати політику у сфері безпеки.