fbpx
Сьогодні
12:43 19 Вер 2023

Майже 40 тисяч лікарів України пройшли навчання з розпізнання та ведення депресії: як працює це рішення

Фото: МОЗ

Для лікування психічних розладів на "первинці" із використанням керівництва за програмою mhGAP пройшли навчання майже 40 тисяч українських лікарів.

Про це повідомили у МОЗ України, інформує Рубрика.

У чому проблема?

"40-50% громадян України потребуватимуть психологічної підтримки різного ступеня інтенсивності – про це свідчать результати аудиту потреб населення у послугах з охорони психічного здоров'я, проведеного торік у межах Всеукраїнської програми. І також кожен другий українець почувається емоційно гірше, ніж три роки тому – згідно з результатами міжнародного дослідження про ментальне здоровʼя, яке було проведено у серпні 2023 року і презентоване на Третьому саміті перших леді і джентльменів", – наголошують в МОЗ.

Яке рішення?

Майже 40 тисяч лікарів пройшли навчання для лікування психічних розладів на "первинці" із використанням керівництва за програмою mhGAP.

Як це працює?

Серед слухачів курсу – переважно:

  • лікарі первинної та спеціалізованої медичної допомоги,
  • медсестри та медбрати,
  • керівники медзакладів т,
  • інші медичні працівники.

Онлайн-курс доступний за посиланням на сайті Академії НСЗУ. Навчання є абсолютно безоплатним.

Як відбувається підготовка лікарів?

Підготовка лікарів відбувається за програмою mhGAP, яка розроблена ВООЗ і впроваджується за підтримки МОЗ.

Мета – покрити 75% всіх закладів "первинки", щоби хоча б по декілька спеціалістів медзакладів пройшли курс mhGAP. Масштабування навчання відбувається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Медичні працівники первинної медичної допомоги, які бажають отримати поглиблені знання за програмою mhGAP та відпрацювати навички ведення психічних розладів, можуть пройти очний тренінг від ВООЗ та партнерів. Для цього потрібно заповнити онлайн-форму за посиланням.

За результатами опрацювання заявок буде проведено планування проведення очних тренінгів у різних регіонах України. Щодо можливості взяти участь у тренінгу медичні працівники, які заповнили онлайн-форму, будуть повідомлені додатково.

"MhGAP – не тільки про розпізнавання та ведення депресії, суїциду, розладів, повʼязаних з вживанням психоактивних речовин та розладів, повʼязаних зі стресом. mhGAP – це про ставлення до людей і, в першу чергу, до себе, ще багато про навички ефективної комунікації як на роботі, так і поза нею", – розповідає лікарка. яка пройшла навчання.

Довідка

mhGAP (Mental Health Gap Action Programme, програма дій з подолання прогалин у сфері психічного здоровʼя) – глобальна програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоровʼя шляхом залучення працівників неспеціалізованих закладів охорони здоровʼя, зокрема сімейних лікарів та медичних сестер, до надання допомоги людям із психічними розладами.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України проводить трансформацію психологічної служби та супроводу в системі освіти.

Також ми розповідали, що метод лікування та реабілітації військових, під час якого використовують спеціально навчених собак, є одним з ефективних способів, при якому тварини здатні позитивно впливати на психофізичний стан бійців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: