Президент напередодні Рош га-Шана зустрівся з представниками української єврейської громади
Сьогодні, 14 вересня, президент Володимир Зеленський напередодні святкування єврейського Нового року — Рош га-Шана — провів зустріч із представниками української єврейської громади.
Про це глава держави повідомив у соцмережах, інформує Рубрика.
Зеленський зазначив, що зустрівся з військовими та рабинами з 26 міст України, зокрема з Донецька та Луганська.
"Дякую за підтримку нашої країни, нашого прагнення до миру. Мир може бути тільки завдяки перемозі України. І віримо, що зможемо відновити справедливий та чесний мир для всієї України якнайшвидше", — пише Зеленський.
Довідка
Рош га-Шана — свято початку нового року для всіх, хто сповідує юдаїзм. Відзначають 1 та 2-го тішрею, що зазвичай припадає на період від середини вересня — початку жовтня. У 2023 році він припадає на 15-17 вересня.
Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють у цей час паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава.
рф поширює фейк, нібито "київський режим" планує влаштувати теракт в Умані на Рош га-Шана
Хасиди вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них. За даними Держетнополітики, попри повномасштабну війну в Україні, понад 30 тисяч хасидів хочуть приїхати цьогоріч до Умані на Рош га-Шана.
Як повідомляла Рубрика, розпорядженням міської ради в Умані в мікрорайоні паломництва заборонено продаж алкогольних напоїв і речовин, вироблених на спиртовій основі, а також продаж і використання піротехнічних засобів, пневматичної зброї та іграшок, що імітують зброю.
Також в Умані введуть особливий режим на період святкування Рош ха-Шана.
Раніше повідомлялось, щона святкування юдейського Нового року Рош га-Шана до Умані Черкаської області прибули понад три тисячі прочан-хасидів. На ранок 14 вересня до Умані вже прибули 22 тисячі паломників-хасидів, з ними проводять профілактичні бесіди.
До Умані прибула також і поліція Ізраїлю на час святкування Рош га-Шана.