Видання The Page презентує спецпроєкт "Спрощенці 25 років": у чому рішення?
Від 1998 року в Україні діє спрощена система оподаткування для малого і середнього бізнесу. The Page згадує найважливіші етапи її розвитку та оцінює значення для економіки та суспільства.
Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
"Спрощена система оподаткування, власне, як і олігархічний режим в Україні, була започаткована за часів президентства Леоніда Кучми. Але якщо олігархія згодом стала прокляттям української економіки, то спрощенка зумовила низку позитивних змін", — пише The Page. Рішення, ухвалені 25 років тому, і зараз впливають на економіку України.
Яке рішення?
У спецпроєкті "Спрощенці 25 років" The Page досліджує, як цей крок вплинув на розвиток України.
Як це працює?
На початку The Page пропонує згадати реалії 1998 року — становлення олігархії, свавілля податківців, бідність громадян. Спираючись на спогади причетних, видання розповідає, як і завдяки кому ідею створення в Україні спрощеної системи оподаткування донесли до тодішнього президента Леоніда Кучми.
Далі у спецпроєкті "Спрощенці 25 років" The Page відслідковує головні зміни спрощеної системи оподаткування і нагадує, як спроби влади урізати можливості й свободи підприємців викликають потужний спротив. Видання описує узагальнений портрет підприємців з різних груп спрощеної системи й не залишає поза увагою розповсюджені схеми ухилення від оподаткування за допомогою спрощенки.
Разом з опитаними експертами The Page висуває гіпотезу, що саме спрощена система оподаткування сформувала в Україні основу середнього класу, який став рушійною силою під час Помаранчевої Революції, Революції Гідності, організації волонтерського руху.
"Наприкінці 1990-х спрощена система оподаткування зберегла від шаленого втручання та свавілля податківців і правоохоронців сотні тисяч економічно активних українців, а на початку нульових створила підґрунтя для розвитку середнього класу як базису сучасної демократії", — зазначив у коментарі The Page В'ячеслав Черкашин, старший аналітик з податкових питань Інституту соціально-економічної трансформації.
Детальніше познайомитися зі спецпроєктом можна тут.
Нагадаємо, у липні цього року президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану.
Також Рубрика писала, що за результатами опитування виявилось, що більше половини бізнесу вважає, що сплачувати всі податки без так званої оптимізації в Україні неможливо, а до тих чи інших схем вдаються до 90% підприємств.