fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 18:04 11 Вер 2023

Три поради від Курта Волкера західним державам для перемоги України

English version here

7 вересня в Американському університеті з журналістами зустрічався Курт Волкер, колишній спеціальний представник Сполучених Штатів Америки з питань України, екс-посол США при НАТО.

По-перше, про загальний рівень підтримки Волкер згадав, що громадяни західних країн повинні розуміти, що не можна забрати "українськість" в українців. "І це те, що не можуть зрозуміти росіяни", – додав він. На його думку, буде дуже складно переконати росіян припинити бойові дії. На прикладі візиту Ентоні Блінкена до Києва на початку вересня 2023 він пояснив мету такого роду візитів. Для того аби адвокатувати збільшення підтримки Україні, Білому дому треба демонструвати ті проміжні успіхи, до яких вже призвела підтримка США. Такі зустрічі дають впевненість закордонній аудиторії те, що кошти платників податків використовуються за призначенням. Незабаром Конгрес США буде голосувати за наступний пакет допомоги Києву, який запросила Адміністрація Білого дому. У ньому 13 млрд безпекової допомоги Україні. Курт Волкер зазначив, що набагато краще було би для адміністрації запросити відразу більшу суму, аби голосування мало місце до початку 2024 року, до початку праймеріз президентської гонки. Також Курт Волкер порадив США краще комунікувати допомогу. Слід пояснювати, що Америка не надає безпекову допомогу у вигляді коштів, натомість – у вигляді техніки та обладнання, тож ризик корупції мінімальний. 

По-друге, щодо контрнаступу України, Курт Волкер наголосив, що немає сумнівів у тому, що Україна виграє цю війну. Україна – велика та успішна країна. Звісно, є виклики, з якими слід рахуватись. Майбутнє України залежить від економіки, технологій, освіти, зв'язків зі світовими державами. Немає причин сумніватись у правильності інвестицій в Україну. Не слід очікувати миттєвого контрнаступу у регіонах, які росія довгий час отримувала. Перемога України означатиме досягнення такої межі, коли росія не зможе продовжувати війну. 

По-третє, що стосується проведення виборів в Україні під час воєнного стану, Києву слід краще комунікувати неможливість провести вибори через безпеку. Про це він сказав, відповідаючи на питання про цитату сенатора Ліндсі Грема стосовно необхідності проведення виборів в Україні. "Якщо ви комунікуєте захист демократії в Україні та у всьому світі", то західній аудиторії, яка до кінця не розуміє реалій повномасштабної війни, складно співставити, чому не слід проводити вибори.

Автор: Владислав Фарапонов, голова "Інституту Американістики", спеціально для "Рубрики"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: