Рішення для перемоги: в Україні з'явився перший у світі сервіс, що моніторить бойові частоти ворожої авіації
Студент Київського політехнічного інституту імені І. Сікорського ПІ Артем Левківський створив перший у світі сервіс, що моніторить бойові частоти ворожої російської авіації.
Про це пише Рубрика, посилаючись на фейсбук-сторінку КПІ ім. Ігоря Сікорського.
У чому проблема?
З початком обстрілів по енергетичній структурі країни Артем почав цікавитися моніторинговими каналами та темою російської стратегічної авіації.
Відмітимо, що тільки 6 вересня, російська армія атакувала українські регіони ракетами та безпілотниками, загалом випустила 33 повітряні цілі: Сили протиповітряної оборони знищили 23.
Юнак слухав їхні комунікації на бойових частотах, частотах флоту. Як розповідає студент, в одному з чатів, познайомився з другим розробником в нашій команді — Владом.
"Поки спілкувались, то виявили, що в нас вирощуються досить схожі ідеї для проєкту, тому об'єднались з ним і я з середини травня, а він ближче до липня почали займатись розробкою", підкреслив Левківський.
Артем вважає, що автоматизований моніторинг — це добре, бо можна послухати ворожу авіацію.
Нове житло для ВПО: як у громадах комунальні будівлі перетворюють на "зелені" багатоквартирні будинки
Яке рішення?
22-річний український розробник, студент КПІ Артем Левківський із друзями-студентами створив Telegram-бота "Єнот", який, за його словами, першим у світі автоматично моніторить частоти росіян.
Як це працює?
Як повідомляють в освітньому закладі, Артем Левківський розробив телеграм-бот "Український Єнот" (@ukrainian_raccoon_bot), який уміє:
- моніторити бойові частоти російської стратегічної авіації та частоти чорноморського флоту;
- визначати найімовірнішу причину повітряної тривоги;
- знаходити найближче до вас укриття (нині лише в Києві);
- повідомляти про грім, щоб ви не переплутали грозу з вибухами;
- моніторити радіаційний фон і втрати ворога.
"Якщо вас цікавить, чому в нас така назва для бота, то тут все просто. Загалом, це відсилання до херсонського єнота, якого викрали орки", зазначив Артем.
У КПІ побажали нових звершень винахідникові.
Нагадаємо, що у Київській політехніці створюють унікальний вітчизняний колінний протез.
Також, у Київській політехніці створили фільтр, який очищує воду від бруду, хімічних сполук, сальмонели й тифу. Він здатен перетворити воду на питну.