Ради оборони Києва прийняла рішення про цілодобовий доступ до укриттів у закладах освіти
Рішення, відповідно до якого доступ населення Києва до захисних споруд цивільного захисту у навчальних закладах має бути цілодобовим, ухвалила столична Рада оборони.
Про це повідомив міський голова Віталій Кличко, пише Рубрика.
"Доступ населення до облаштованих укриттів у столичних закладах освіти має бути цілодобовим. Таке рішення ухвалила Рада оборони Києва", зазначив очільник Києва.
Як розповів очільник столиці, безперешкодне перебування людей в облаштованих укриттях під час повітряної тривоги мають забезпечити голови районних адміністрацій столиці та керівники закладів освіти Києва.
Нагадаємо, що 31 серпня 2022 року департамент освіти і науки КМДА видав наказ, яким було встановлено заборону під час повітряних тривог пускати до укриттів, розташованих у закладах освіти, людей, які не є здобувачами освіти чи працівниками таких закладів.
Якими мають бути укриття у школах?
У липні 2022 року Міністерство освіти і науки опублікувало повний перелік рекомендацій щодо організації укриттів, який розробила Державна служба з надзвичайних ситуацій.
Насамперед укриття мають розміщуватись у підвальному (підземному) приміщенні, на цокольному чи першому поверсі навчального закладу. Якщо на першому поверсі — то лише за умови забезпечення огороджувальними будівельними конструкціями.
Важливо, щоб укриття розташовувалось у складі основної будівлі школи або в безпосередній близькості до закладу (до 100 м).
Вони мають забезпечуватися:
- електроживленням,
- штучним освітленням,
- системами водопроводу й каналізації.
За відсутності водопостачання та каналізації укриття мають бути обладнані окремими приміщеннями для встановлення виносних баків.
Відмітимо, ще 5 червня міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін заявив, що ситуація з бомбосховищами у столиці − критична, бо половина з перевірених укриттів не готова приймати людей
За даними ДСНС, у Києві на 10 червня було обстежено 4 655 укриттів, з них зачиненими виявилися 0,6%, непридатними до використання — 34,6%.