У Криму силовики рф викликають на "профілактичні бесіди" громадян, які є фігурантами сфабрикованих справ
У тимчасово захопленому Криму силовики російської федерації викликають на "профілактичні бесіди" громадян, які є фігурантами сфабрикованих справ про так звану дискредитацію армії рф.
Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі, інформує Рубрика.
За його даними, метою таких "профілактичних бесід" є нагадування про "неприпустимість порушення законодавства щодо протидії екстремістській діяльності".
Зокрема, днями до загарбницької псевдополіції був викликаний незрячий житель Джанкоя Ігор Нікітенко, оштрафований раніше на 35 тисяч рублів буцімто за коментарі в соціальній мережі.
Кримська платформа є дієвим дипломатичним майданчиком для деокупації півострова, — нардеп
Утретє за останній час російські силовики прийшли до будинку батьків кримськотатарської активістки Ельмаз Акімової із застереженням для неї щодо "неприпустимості порушення законодавства про протидію екстремістській діяльності".
Як зауважив Лубінець, після початку повномасштабної війни росія посилила тиск на громадян України в тимчасово окупованому Криму за інакодумство, намагаючись знищити будь-які прояви спротиву на українському півострові.
Так, згідно з даними правозахисників, російські псевдосуди винесли близько 400 ухвал в адміністративних справах за нібито "дискредитацію російської армії".
Уповноважений ВР наголосив, що, відповідно до норм міжнародного права, росія зобов'язана негайно припинити політично мотивовані переслідування в Криму.
Довідка
росія відкрила щодо кримчан понад 100 кримінальних проваджень за релігійною ознакою.
"Росія продовжує репресії за релігійною ознакою в українському Криму. На сьогодні РФ порушила стосовно кримчан понад 100 кримінальних справ за релігійною ознакою, з них 17 – проти представників "Свідків Єгови"", – заявив він.
За його словами, переслідування членів релігійних організацій в тимчасово окупованому Криму є грубим порушенням рф 18 статті Загальної декларації прав людини та 9 статті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якими кожен має право на свободу думки, совісті та релігії.
Окрім того, зазначив омбудсмен, Женевською конвенцією заборонено застосування законів країни-окупанта на окупованій території.
"Росія продовжує ігнорувати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 74/168, в якій міжнародна спільнота закликає РФ забезпечити свободу віросповідання й релігії без будь-якої дискримінації", – поінформував Лубінець.
Нагадаємо, що 24 серпня о четвертій годині ранку російські силовики увірвалися з обшуками до будинків кримських татар у Бахчисараї та Бахчисарайському районі Криму.
Співробітники ФСБ затримали шістьох людей:
- Ремзі Німетулаєва,
- Руслана Асанова,
- Сейдамєта Мустафаєва,
- Амєтхана Умєрова,
- Ельдара Якубова.
Серед затриманих також Абдулмеджит Сейтумеров, рідний брат двох кримських політв'язнів із Бахчисараю, заарештованих у березні 2020 року та засуджених до 14 та 17 років ув'язнення. Усі затримані — активісти "Кримської солідарності".
А вже 25 серпня окупанти в Криму склали протоколи більш ніж на два десятки затриманих кримських татар, які прийшли до Київського районного суду у Сімферополі підтримати своїх близьких та друзів.
Окупаційний "суд" виніс рішення щодо адміністративних арештів для низки кримських татар на терміни від 4 до 7 днів.
Українське МЗС засудило ці переслідування за абсолютно сфабрикованими звинуваченнями та також закликало міжнародну спільноту, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи, продовжувати чинити тиск на росію задля негайного звільнення усіх незаконно ув'язнених українських громадян.
Також міністерство закликало запровадити санкції щодо посадовців, причетних до переслідувань громадян України.