У розвідці Британії прокоментували сутичку українського катера з літаком рф у Чорному морі
У Міністерстві оборони Великої Британії на основі розвідувальних даних прокоментували сутичку з українським катером та російським літаком у Чорному морі
Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт розвідки Міноборони Британії станом на 27 серпня.
"На тлі того, як напруженість у Чорному морі залишається високою, відбулися сутички між морськими та повітряними силами навколо стратегічно важливих газових та нафтових платформ між Кримом та Одесою", зазначили британські розвідники у звіті.
Британські аналітики наголошують, що острів Зміїний та "вишки Бойка" у Чорному морі є стратегічними об'єктами, оскільки вони використовуються як передові бази для військ. Як зазначає розвідка, "вишки Бойка" мають з цінні вуглеводневі ресурси.
"Однак, як і острів Зміїний на заході, вони також можуть використовуватися як передові бази розгортання, місця для посадки вертольотів і розміщення ракетних систем великої дальності", – додали у розвідці.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 27 August 2023
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/DkKEFsbkUp
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/Z9wqzhXMxT
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) August 27, 2023
У Міноборони Британії також згадали про епізод, який стався минулого тижня за участю російського бойового літака та українського військового катера.
Як писала Рубрика, ворожий літак окупантів спробував атакувати військові судна Сил безпеки та оборони України. Однак він отримав відповідь.
"Ворожа пропаганда поширила фейк про нібито ураження та затоплення українського катера. Насправді російська ракета впала у воду та продовжила рух на зустріч із крейсером "Москва" – жодної шкоди українським військовим завдано не було.
У відповідь на спробу атаки українські військовослужбовці завдали удару по літаку окупантів. Випущена з бойового катера України ракета пошкодила російський борт, який був вимушений одразу ж залишити місце події та летіти у напрямку найближчого аеродрому", підкреслили розвідники.
Платформи, зазначено у звіті, експлуатуються компанією "Чорноморнафтогаз", яку захопили проросійська окупаційна влада в Криму під час анексії 2014 року.
Крім газовидобутку, окупанти також використовували їх для спостереження за надводною обстановкою за допомогою радіотехнічної розвідки.
Нагадаємо, що влітку 2022 року Україна завдала ударів по вишках.