Лісовий: на фінансування Нової української школи передбачені 1,5 мільярда гривень
Передбачено 1,5 млрд гривень на фінансування Нової української школи, найближчим часом очікуються ухвалення відповідного механізму щодо виділення цієї субвенції. В Україні з'являться нові типові проєкти закладів освіти.
Про це під час виступу на Серпневій конференції -2023 "Освіта єднає" сказав міністр освіти та науки Оксен Лісовий, пише Рубрика.
"Ми продовжуємо цю реформу, ми працюємо над нею, ми її будемо реалізовувати… Півтора мільярда передбачено вже в бюджеті, піднято з субвенції, передбачено в бюджеті Міністерства освіти та науки. Зараз ми працюємо разом з Кабінетом Міністрів над механізмом фінансування і найближчим часом будуть прийняті одна або кілька постанов щодо виділення цієї субвенції", – сказав Лісовий.
Не варто змушувати втомлену дитину йти на перший урок до школи після нічної повітряної тривоги, - Лісовий
Як повідомлялося, реформа Нова українська школа стартувала з початкової школи у 2018/2019 навчальному році.
У 2022 році через секвестр бюджету у зв'язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну реформа НУШ не була профінансована, також в бюджеті на 2023 рік не були закладені кошти на НУШ.
"В школі ми також прагнемо повністю трансформувати шкільний простір. І для цього сьогодні, за ініціативою віцепрем'єр-міністра, укладений договір з рядом громадських організацій та архітектурних компаній щодо розробки нових типових проєктів закладів загальної, середньої і дошкільної освіти", – сказав Лісовий.
Він додав, що ці проєкти в першу чергу будуть використовуватися при реконструкції старих радянських типових шкіл.
"Ми готуємо 5 реконструкцій, 5 типових проєктів. Робота над цим триває, фінансування цієї програми вже розпочалось", – сказав Лісовий.
Нагадаємо, з 1 вересня у школах України діятимуть три формати навчання. В кожній області свій – в залежності від безпекової ситуації. Також з'явиться нова форма навчання у дистанційних школах.
Проте міністерство освіти і науки України вважає пріоритетом безпеку учасників навчального процесу. Тож повернення до очного навчання буде залежати від регіону.