Перша серед країн: Індія успішно провела посадку космічного модуля біля південного полюса Місяця
Після того, як спроба росії приземлити свій шатл "Луна-25" біля південного полюса Місяця закінчилася невдачею через несправність двигуна, Індія стала першою країною, яка посадила космічний корабель у цьому ж районі.
Про це повідомляє Bloomberg.
Як повідомляє видання, Chandrayaan-3 (Чандраян-3) — індійський космічний корабель, який стартував минулого місяця — здійснив м'яку посадку о 18:04 за місцевим часом (16:04 за київським часом) у середу, 23 серпня, після того, як російська Луна-25 врізалася на Місяць у неділю.
Індійський місяцехід під назвою Pragyan, або Wisdom, призначений для аналізу хімічного складу поверхні Місяця та пошуку води протягом одного місячного дня, що еквівалентно 14 дням на Землі.
Chandrayaan-3 Mission:
'India🇮🇳,
I reached my destination
and you too!'
: Chandrayaan-3Chandrayaan-3 has successfully
soft-landed on the moon 🌖!.Congratulations, India🇮🇳!#Chandrayaan_3#Ch3
— ISRO (@isro) August 23, 2023
Індія також стала другою країною після Китаю, яка має працюючий марсохід на Місяці.
Нагадаємо, що 20 серпня автоматична міжпланетна станція рф "Луна-25" припинила своє існування через зіткнення з поверхнею Місяця.
"За результатами попереднього аналізу, у зв'язку з відхиленням фактичних параметрів імпульсу від розрахункових, апарат перейшов на нерозрахункову орбіту і припинив своє існування внаслідок зіткнення з поверхнею Місяця", – повідомляють у Роскосмосі.
Окрім того, заходи з пошуку апарата і входження з ним у зв'язок, реалізовані 19 і 20 серпня, результатів не дали.
Як писала Рубрика, уперше за 50 років на Місяць відправиться пілотована місія, до складу якої ввійде жінка.