В Україні планують створити військову поліцію: у чому рішення
В Україні мають намір створити військову поліцію, яка, зокрема, займеться припиненням військових злочинів та підтриманням дисципліни серед військових.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на прес-службу Міноборони.
У чому проблема?
В Україні потрібно будувати систему правопорядку та правосуддя у ЗСУ вже зараз, не чекаючи на перемогу. Наскільки би важко це не було, щоб уникнути проблем пов'язаних зі злочинами щодо самовільного залишення поля бою, непокорою під час ведення бойових дій і невиконанням наказу, зловживанням алкоголю та наркотичних речовин.
Яке рішення?
Саме тому Міноборони приділяє стільки уваги розвитку військової юстиції, створенню військової поліції на базі військової служби правопорядку.
Створення військової поліції є одним із кроків, який приводить Україну до стандартів НАТО.
Як це працює?
Зазначається, що на базі комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності функціонує робоча група, завданнями якої, зокрема, є створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції, частиною якої стане військова поліція.
У розробці законопроєкту про військову поліцію України бере активну участь Головне управління військової юстиції Міноборони.
У відомстві додають, що військова поліція має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями та входитиме до системи Міноборони України.
Орган утворять на основі військової служби правопорядку у ЗСУ. До нього перейдуть окремі повноваження щодо оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування військових злочинів (в зонах бойових дій).
Мета створення органу – підтримання військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ, Міноборони та Державної спеціальної служби транспорту.
Основні завдання:
- правоохоронна діяльність з попередження, виявлення, припинення військових злочинів згідно з нормами;
- Кримінального процесуального кодексу та військових статутів;
- оперативно-розшукова діяльність;
- спеціальна превенція у ЗСУ, ДССТ;
- забезпечення правопорядку, військової дисципліни у ЗСУ, ДССТ;
- захист прав військовослужбовців;
- захист державного майна;
- виконання покарань.
Також передбачається досягнення сумісності військової поліції з відповідними структурами держав-членів НАТО. Наразі законопроєкт проходить процедуру погодження.
Зазначимо, що станом на квітень Офіс генпрокурора зареєстрував десятки тисяч потенційних воєнних злочинів, які могли вчинити російські військові в Україні.
Координаційна група (Core Group) розглядає варіант створення так званого інтернаціоналізованого трибуналу щодо злочину агресії росії проти України, а також створення трибуналу на підставі резолюції Генеральної Асамблеї ООН.
А Сполучені Штати Америки передали до Міжнародного кримінального суду свої докази щодо воєнних злочинів країни-агресора.