fbpx
Сьогодні
11:41 20 Сер 2023

У Латвії суд визнав емодзі з великим пальцем у службовому листуванні письмовою згодою

Судова колегія із цивільних справ Ризького обласного суду вирішила, що емодзі "великий палець догори" у службовому листуванні можна трактувати як письмову згоду. Таке рішення ухвалили у справі про скаргу працівника на звільнення.

Про це пише Delfi з посиланням на рішення суду, цитує Рубрика.

Як зазначається в матеріалах справи, позивач, який оскаржує своє звільнення, працював віддалено. Керівництво наказало йому прийти в конкретний день до офісу, надіславши повідомлення в месенджері Slack. Той залишив реакцію 👍 на попередження, але у вказаний день не з'явився на зустріч, за що був звільнений.

Колишній працівник вимагав від роботодавця компенсувати йому 6364 євро недоотриманої зарплати та ще 31 тисячу євро за пів року роботи після інциденту. Також він хотів до 50 тисяч євро компенсації за "моральну шкоду".

Судді зазначили: у договорі найму було прописано, що позивач може працювати за "вільно обраною на свій розсуд" адресою, однак зобов'язаний прибути до офісу компанії, якщо заздалегідь отримує повідомлення і домовляється про це з начальством "у письмовому вигляді2.

Суд посилався на Цивільний кодекс Латвії, який вимагає "брати до уваги зміст" сказаних слів і "ясно висловлений чи інакше виражений намір учасників". Також суд взяв визначення зі словника, згідно з яким символ 👍 використовується "для підтвердження чогось". Так, судді зазначили, що позивач не міг не знати, що означає цей емодзі.

Колегія суддів задовольнила позов лише частково, зобов'язавши роботодавця виплатити 6364 євро позивачу. Фірму також зобов'язали сплатити 978 євро за судові витрати.

Довідка

Emoji  — особлива мова ідеограм і смайлів, які широко використовують в електронних повідомленнях та на сторінках сайтів.

Найперший набір символів цієї графічної мови був створений в 1995 році японцем Шігетака Куріта, який був членом команди, що розробляє технологію i-mode для мобільного інтернету. Усі символи мали розмір 12×12 пікселів. Їх первісним завданням було спрощення обміну електронними повідомленнями. Символи емодзі відрізняли I-MODE від інших технологій, які адаптують інтернет-інформацію та інтернет-послуги для мобільних пристроїв. З часом три найбільші японські оператори зв'язку ввели до своїх варіантів клавіатури мову емодзі.

У 2015 році Оксфордський словник англійської мови, вперше назвав словом року "emoji" — значок, який офіційно називається "обличчя зі сльозами радості".

Нагадаємо, Фінляндія стала першою країною в світі, яка зробила набір національних емодзі. Колекція представляє 56 значків.

Також раніше повідомлялось, що у 2021 році емодзі використовували 92% інтернет-користувачів.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: