В Україні створили гарячу лінію підтримки для постраждалих у війні: у чому рішення
Для всіх, хто постраждав від повномасштабного вторгення російської федерації, Національна асоціація психологічної допомоги створила гарячу лінію підтримки.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, пише Рубрика.
У чому проблема?
Психологічний стан та психічне здоров'я під час військових дій є вкрай важливим. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку.
Проте нам потрібно гартувати нашу стресостійкість разом. Бо вона так потрібна нам не лише для того, щоби дати собі раду з усіма стресами та випробуваннями, пов'язаними з жахіттям війни – але, щоби усім разом перемогти у цій війні.
Яке рішення?
Національна асоціація психологічної допомоги створила гарячу лінію психологічної підтримки.
Як це працює?
Як розповідають у міністерстві, гаряча лінія працює у двох форматах через аудіо та відеозв'язок.
"Психологи лінії — кваліфіковані спеціалісти, які пройшли спеціальне навчання з кризових психологічних інтервенцій та травмотерапії", підкреслюють у відомстві.
Зазначають, що вони мають відповідний досвід роботи та дотримуються етичних стандартів.
Як додали у міністерстві, звернення цілком конфіденційні.
"У разі необхідності спеціалісти лінії скеровуватимуть до фахівців суміжних спеціальностей.
Номер телефону лінії — 0-800-100-102", резюмували у Мінреінтеграції.
Нагадаємо, що допомога також надається українцям, які перебувають в інших країнах світу. Ознайомитися з міжнародними гарячими лініями можна за посиланням.
У цій війні шлях до перемоги буде довгим та важким. Маємо налаштуватись на тривалу боротьбу, – Верещук
Довідка
Україна в умовах війни активно працює над спрощенням доступу до психологічної допомоги.
Зокрема Перша леді Олена Зеленська запустила Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки. Завдяки цій ініціативі в Україні вже будують систему навчання та сертифікації психологів, психотерапевтів, лікарів-психологів, соціальних працівників та інших фахівців.
Ця програма також передбачає запуск реєстру, де українці зможуть підбирати собі індивідуального спеціаліста.
Окрім того, як писала Рубрика, уже понад рік у 22 українських містах діють простори проєкту "СпівДія заради дітей". Тут діти отримують психологічну підтримку, знаходять нові захоплення та друзів, навчаються та розвиваються. Часом — не лише одне з одним, а й навіть із батьками.
"Рубрика" поспілкувалася з керівницею проєкту, щоб дізнатися, як це працює та як за рік роботи вже вдалося допомогти понад 80 000 дітей. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Дві години безтурботного дитинства": як проєкт підтримки дітей допомагає маленьким українцям під час війни".