fbpx
Сьогодні
Фото 12:30 16 Сер 2023

У "Києво-Печерській лаврі" для військових запустили унікальну програму реабілітації: як працює це рішення

English version here

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

У Києві для військових у Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" презентували програму "Духовне відновлення культурою", де захисники матимуть можливість поспілкуватися з духовенством, істориками, мистецтвознавцями, археологами тощо.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України, пише Рубрика.

У чому проблема?

Основний психологічний та соціальний виклик в Україні насьогодні – те, що людина повертається з війни іншою, з новим досвідом, здобутками й новими травмами.

Дуже важливо, щоб військові після повернення з фронту мали можливість подальшого ефективного та повноцінного життя з новим набутим досвідом, хай і болючим.

Окрім того, українські військові й цивільні психологи зіштовхнулися з проблемою вторинної травматизації. Якщо простіше – на війну вирушає один, а жертвою військової (бойової) психологічної травми стають двоє або більше людей.

Саме вони хвилюються і співпереживають, надають допомогу.

Це дружини, батьки й діти військових, які чекають батька й коханого. До речі, близько 70% дружин військових, які воюють, потребують спокійної виваженої поради та допомоги психолога.

Яке рішення?

Як зазначають в Мінкульті, українські військові під час цього проєкту "Духовне відновлення культурою" зможуть зануритись у культурно-історичний простір Києво-Печерської лаври й тим самим відпочити морально та духовно після випробувань війни.

Як це працює?

"Сьогодні актуально все те, що сприяє нашій силі, нашій обороні. Водночас ми розуміємо, аби духовний стан людини відповідним чином гармонізувався із завданнями, вона повинна мати внутрішню силу.

Ця внутрішня сила з'являється через спілкування, через українську культуру, наші духовні традиції, осмислення величі історії України", – зазначив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Військові в Лаврі

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

З його слів, метою програми є внутрішнє перезавантаження бійців та їхніх родин. У межах проєкту військові можуть перебувати на території Заповідника від 1 до 7 днів.

"Учасникам пропонують культурно-освітні активності, духовні та релігійні практики, майстер-класи, а також екскурсії. Завдяки спілкуванню із духовенством, істориками, мистецтвознавцями, археологами, воїни можуть зрозуміти, як долати свої переживання та перетворювати їх на посттравматичне зростання", наголошують у повідомленні.

У МКІП поінформували, що для військових капеланів пропонується 7-ми денна програма. Вона передбачає проживання у приміщеннях Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Військові в Лаврі

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Учасники можуть брати участь в:

  • археологічних розкопках,
  • майстер-класах з іконопису,
  • оглядати експозиції музеїв,
  • дослідити території Верхньої та Нижньої лаври, її печер у супроводі лекторів-екскурсоводів.

Окрім того, військові можуть взяти участь у богослужіннях та поспілкуватись з духовними наставниками й ченцями Лаври.

Військові в Лаврі

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Ще один компонент програми – "День у Лаврі для військового".

Групи військових (до 20 людей) у супроводі лектора-екскурсовода протягом дня зможуть зануритись в атмосферу Києво-Печерської лаври:

  • оглянути територію,
  • відвідати святині,
  • прослухати екскурсії,
  • долучитися до активностей Заповідника.

"Наразі кілька груп військових з Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни с. Циблі, який опікується реабілітацією бійців після участі у воєнних діях, взяли участь у програмі", – підсумували у міністерстві.

Нагадаємо, що на Прикарпатті запрацював реабілітаційний центр для поранених військових, розрахований на 20 стаціонарних ліжок.

Як писала Рубрика, в Україні мають намір розширити державне замовлення на спеціальності, пов'язані з реабілітацією. Також йде робота над створенням щонайменше чотирьох великих реабілітаційних центрів національного рівня, які поєднуватимуть фізичну та психологічну реабілітації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: