Рішення для перемоги: українські бійці використовують тепловізори для полювання на міни рф
Для того, щоб виявити російські міни військові Збройних сил України використовують експериментальну техніку тепловізійної зйомки.
Про це пише Рубрика, посилаючись на CNN.
У чому проблема?
Нагадаємо, що Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби. Проте міни є найбільшою перепоною для проведення успішного наступу ЗСУ.
"Сьогодні Україна – найсильніше замінована країна у світі. Сотні кілометрів мінних полів, мільйони вибухових пристроїв, на деяких ділянках фронту до п'яти мін на квадратний метр. Російські мінні поля – серйозна перешкода для наших військ, але не нездоланна", – заявляв міністр оборони України Олексій Резніков.
Яке рішення?
Журналіст CNN бачив, як українські військові на передовій у сутінках встановлюють тепловізійну камеру на комерційному безпілотнику.
Військовослужбовці 15-го окремого полку Національної гвардії, які перебувають поблизу села Роботине, розповіли CNN, що ця тактика є ефективним засобом виявлення деяких мін.
Як це працює?
Камера ширяє над російськими мінними полями і виявляє десятки теплових сигнатур (слідів – ред.). Деякі з них є кратерами, але багато з них – це міни, ледь приховані під поверхнею.
Як розповідають бійці, тепло, яке міни отримують від яскравого літнього сонця вдень, зберігається із заходом сонця, завдяки чому вони стають чіткіше помітними на тепловізійній камері.
На відеозаписі, наданому CNN, видно, як міни підриваються спеціальними українськими зарядами, що детонують і принаймні частково усувають загрозу.
Це ще один приклад застосування українцями винахідливості на додачу до бронетехніки й озброєнь, наданих країнами НАТО протягом останніх місяців, для допомоги в контрнаступі, зазначає CNN.
Представник британської благодійної організації з розмінування HALO Trust Пол Макканн розповів телекомпанії, що її фахівці з розмінування застосовували цей метод в Анголі, де він виявився також перспективним.
Він сказав, що теплові сигнатури мін більш чітко видно на світанку і в сутінках, коли вони більше контрастують із зовнішньою температурою.
CNN зазначає, що українські військові часто використовують дрони з тепловізійними камерами, проте масштаби завдання величезні. За офіційними українськими оцінками, росіяни замінували понад 180 000 квадратних кілометрів території, а на один квадратний метр часто припадає до п'яти мін.
Команда безпілотників на передовій позиції поблизу села Роботине розповіла CNN, наскільки інтенсивно замінована територія навколо них.
"Коли ми зайшли в одну лісосмугу, ми знайшли до 53 мін-пасток. Вони зроблені не з однієї гранати – ми називаємо це "букетом", гранати на інших гранатах", зазначив Олександр із 15-го полку Національної гвардії.
Готуй сани влітку: як у Ніжині облаштовують сонячні електростанції на об'єктах критичної інфраструктури
Що відомо про допомогу Україні щодо розмінування територій
Нагадаємо, що у Збройних силах Канади оприлюднили відео, як у Польщі їхні військовослужбовці навчають українських саперів.
Окрім цього, Канада передала українським рятувальникам 20 піротехнічних костюмів.
Своєю чергою, Литва вирішила створити коаліцію з розмінування України та запросила інші держави долучитись і надати допомогу державі, яка постраждала від російської агресії.
Також, у рамках пакета допомоги зруйнованій війною країні, Південна Корея надасть Україні міношукачі та обладнання для розмінування.
А ще у межах пакета допомоги Данія передала 6 дронів для розмінування регіонів України.
До того ж, у Миколаєві для Державної служби з надзвичайних ситуацій приватна компанія власним коштом будує перше судно для розмінування. Загалом хочуть виготовити 15 таких суден.
Як писала Рубрика, Азербайджан запропонував Україні провести тренінги для українських саперів.