fbpx
Сьогодні
Відео 14:01 08 Сер 2023

Центри Brave&Safe надають комплексну соціально-психологічну підтримку постраждалим внаслідок війни українцям: куди звертатися

English version here

В Україні працює мережа Центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від війни. 

Про це інформує Рубрика.

У чому проблема? 

Агресія Росії поставила перед українцями небачені виклики. За підрахунками МОЗ, щонайменше 15 млн людей потребуватимуть психологічної підтримки та лікування через травми, спричинені війною. Ще близько 5 млн українців найскоріше будуть потребувати медикаментозного лікування.

Яке рішення? 

Для подолання цих викликів Представництво HealthRight International за підтримки міжнародної фундації FHI360 у вересні 2022 року започаткували створення Центрів комплексного реагування та надання підтримки постраждалим від війни та гендерно-зумовленого насильства Brave&Safe.

Центри Brave&Safe допомагають ВПО, постраждалим від війни, особам, що опинилися у надскладних життєвих обставинах. Діють Центри вже у шести регіонах Сходу та Півдня України. У тих містах, де нині найбільше звернень: Миколаїв, Одеса, Харків, Запоріжжя, Дніпро та Херсон.

Як це працює?

Надання допомоги у сфері психічного здоров'я та протидія гендерно-зумовленому насильству відбувається на рівні первинної медичної допомоги, коментує директорка Представництва HealthRight International (право на здоров'я) в Україні Галина Скіпальська.

"Тобто, ви звертаєтеся до сімейного лікаря і водночас можете вирішити інші важливі питання: потреба у психологічній підтримці, оформлення документів та соціальних виплат, пошук роботи й безпечного життя, гуманітарна допомога, консультації юристів та соціальних працівників", – уточнює вона.

Загалом, за до Центрів комплексного реагування та надання підтримки Brave&Safe звернулися вже майже 31 тис. людей.

В цілому, усім було надано понад 71 тис. послуг, що передбачали:

  • інформаційну,
  • юридичну,
  • психологічну,
  • медичну допомогу.

"Мобільні команди Brave&Safe  також працюють у місцевих центрах прийому ВПО, притулках та денних центрах. Ті українці, які перебувають на окупованих територіях або в районі активних бойових дій, можуть отримати допомогу онлайн на наших платформах", – пояснює Галина Скіпальська.

Послуги Центрів Brave&Safe  є безоплатними та конфіденційними. 

Адреси та більш детальна інформація за посиланням

Рубрика повідомляла, що на Троєщині організовують одночасні заходи для дітей і батьків.

Також ми писали, що уже понад рік у 22 українських містах діють простори проєкту "СпівДія заради дітей". Тут діти отримують психологічну підтримку, знаходять нові захоплення та друзів, навчаються та розвиваються.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: