Гуменюк прокоментувала тактику рф найближчими днями: атаки БпЛА та ракетами "на паузі"
Після масованих атак по Україні з використанням безпілотників та ракет, російські окупанти пішли "на паузу". При цьому, росіяни можуть застосувати точкові обстріли та балістику.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на заяву керівника Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталії Гуменюк під час телемарафону.
"Потужно відстрілявшись, ворог, як правило бере паузу, але тут треба теж бути напоготові і розуміти, що ворог час від часу тактику змінює", – зазначила вона.
До мережі потрапили нові світлини пошкоджених танкера "Сіг" та корабля "Оленегорского горняка"
За словами Гуменюк, цілком ймовірно, окупанти можуть застосувати точкові, поодинокі ракетні удари і "це не залякування, це попередження".
"Попередження про те, щоб ми не розслаблялися – літній період, спека дуже впливає на психологічний стан людей", – додала спікер.
Гуменюк уточнила, що наразі жодного ракетоносія в море немає, тому обстріли дронами та ракетами наразі "на паузі".
"Пару днів ми можемо говорити про те, що вони можуть використовувати або балістичні загрози, або будь-які способи атак прифронтових територій. Ракетний і дроновий терор зараз на певній паузі", – констатувала вона.
Масований обстріл України 5 серпня
Востаннє росія здійснила масовану атаку території України 5 серпня. Спочатку у Повітряних силах повідомляли про запуск "Калібрів" з півдня, що летіли у напрямку Києва. Але в якийсь момент вони раптово повернули у напрямку Хмельницького. Цього разу метою окупантів були "Мотор-Січ" та Хмельницький.
Частину ракет ППО вдалося збити.
Довідка про ракетоносії в морі
Як повідомила керівник об'єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк, наразі жодного ворожого ракетоносія на службі в морі немає, однак загарбники можуть використовувати балістичні загрози.
"Наразі жодного ракетоносія на службі немає. Скоріш за все, росіяни переспоряджаються, і їм потрібний теж певний час для того, щоб злагодити свої дії з авіацією, в тому числі, і з загальною реакцією на збір інформації, яку вони досить потужно постійно проводять у безпілотний спосіб. Кілька днів ми можемо говорити про те, що вони будуть використовувати або балістичні загрози, і це теж спосіб психологічного терору, або будь-які способи атак прифронтових територій", – сказала Гуменюк.
За її словами, можливо їм буде потрібно і менше часу, ніж декілька днів.
"Загальна картина ракетної небезпеки нами озвучується постійно, тому треба слідкувати за оперативними повідомленнями", – додала вона.
Зауважимо, 6 серпня у Чорному морі росія тримала девʼять своїх кораблів, зокрема один ракетоносій, оснащений вісьмома крилатими ракетами типу "Калібр".