Абсолютна більшість українців вважає відповідальним за корупцію в уряді й президента також, - результати опитування
77,6% українських громадян вважають, що президент Володимир Зеленський також несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та військових адміністраціях.
Про це пише Рубрика, посилаючись на результати соціологічного дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" та Київського міжнародного інституту соціології за підтримки Празького центру громадянського суспільства.
Як зазначив директор "Демініціатив" Петро Бурковський, аргумент про те, що "влада не встигає скрізь", не працює після 16 місяців війни. Окрім того, це виправдання також "більше вже не зіграє роль індульгенції для зловживань, байдужості та некомпетентності".
"Зволікання з рішеннями проблем, які підважують віру людей у перемогу, буде бити й по самому президенту. Опитування показало, що на думку 77,6% громадян "президент несе пряму відповідальність за корупцію в уряді, воєнних адміністраціях"", підкреслив він.
Соціолог підсумував, що громадяни очікують:
- на рішучість президента усувати від влади чиновників, які не виконують своїх обов'язків,
- прислухатися й просувати виконавців, які чесно вказують на проблеми та компетентно пропонують їх розв'язання.
Бурковський припускає, що більшість громадян можуть підтримати ідею "переведення військкомів-порушників на передову", але навряд чи таке рішення підтримають у бойових частинах.
Адже "чи можна довіряти зброю і життя солдатів людям, які цинічно торгували довідками для ухилення від служби?"
Окрім того, за даними опитування:
- 72,9% українців підтримують звільнення поранених військових із лав ЗСУ з виплатою всіх належних компенсацій на лікування та реабілітацію,
- 46,3% — переведення за бажанням на посади до військкоматів замість нинішніх працівників.
Опитування проводили в липні 2023 року. Для цього опитали 2011 повнолітніх респондентів, які проживають у 135 населених пунктах України. Опитування здійснювали методом особистих інтерв'ю з використанням планшета.
З вибірки виключили Донецьку, Луганську і Херсонську області через безпекові питання. За звичайних обставин статистична похибка не перевищує 3,3%.
Що відбувається навколо територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки
Нагадаємо, що від початку повномасштабної війни Державне бюро розслідувань розслідує 106 кримінальних проваджень щодо порушень роботи військкоматів та ВЛК, вручили 21 підозру.
Як відомо, в Україні проводять масову перевірку військкоматів після того, як у начальника Одеського обласного ТЦК Євгена Борисова виявили дороге майно в Іспанії, а також люксові автомобілі.
Він намагався втекти від правоохоронців, але його вдалося затримати. Борисову вже обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
А на Закарпатті правоохоронці викрили військового комісара одного з районів, у якого знайшли російську символіку та видані в рф документи: як виявилося, він ще змушував вмотивованих та патріотичних підлеглих будувати йому маєток.
Також , детективи Держбюро розслідувань затримали начальника Київського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за організацію схеми переправлення військовозобов'язаних за кордон.
Як відомо, протягом трьох місяців НАЗК планує перевірити спосіб життя всіх військовослужбовців в Україні, а також їхніх родичів, водіїв та навіть коханок.