fbpx
Сьогодні
Фото 16:15 03 Сер 2023

Рішення для продовольчої безпеки: з Тереблянського родовища на Закарпатті добули першу сіль

English version here

Фото: Телеграм / Віктор Микита/Закарпатська ОДА

У Закарпатській області в межах розробки Тереблянського соляного родовища, яке знаходиться у Тячівському районі, добули першу сіль.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм голови Закарпатської ОВА Віктора Микити.

У чому проблема?

Нагадаємо, що через бойові дії на Донбасі довелося зупинити державне підприємство "Артемсіль", яке раніше забезпечувало 100% потреби країни.

Навесні 2022-го у Соледарі окупанти знищили цехи, обладнання та будівлі "Артемсолі". Тоді ж сіль у шахтах Соледара перестали видобувати вперше з часів Другої світової війни.

Це призвело до дефіциту солі в країні.

Яке рішення?

Як повідомив очільник ОВА, Закарпатська область готується прийняти естафету найпотужнішого виробника солі в Україні.

У межах розробки Тереблянського соляного родовища, що на Закарпатті, добули першу сіль. Микита зазначив, що ця подія має величезне значення для продовольчої безпеки країни й економічного розвитку регіону.

Закарпаття, видобуток солі

Фото: Телеграм / Віктор Микита/Закарпатська ОДА

Як це працює?

Очільник області розповів, що під час координаційної наради щодо економічної, соціальної та безпекової ситуації в Закарпатській області під керівництвом Президента Володимира Зеленського передав Главі держави першу сіль, яку добули на Тячівщині.

Зеленський на Закарпатті

Фото: Телеграм / Віктор Микита/Закарпатська ОДА

"Родовище на Закарпатті зможе на 100% забезпечити Україну технічною і кухонною сіллю, яка в найближчій перспективі буде поставлена для утримання доріг у зимовий період та для закриття потреб населення", зазначив голова ОВА.

Закарпаття, видобуток солі

Фото: Телеграм / Віктор Микита/Закарпатська ОДА

Окрім того, також мова йде про Буштинське соляне родовище, яке може добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі. Воно може забезпечити потреби країни на 100%.

Закарпаття, видобуток солі

Фото: Телеграм / Віктор Микита/Закарпатська ОДА

Відмітимо, що після закриття держпідприємства "Артемсіль", Одеська область запропонувала заміну. Мова йде про Ізмаїльське родовище та можливий видобуток на Куяльницькому лимані, який давно припинився.

Як писала Рубрика, United24 та "Артемсіль" випустили партію вцілілої солі з Соледара, кошти пішли на дрони для ГУР.

Фото: UNITED24

Партію обсягом 20 тонн розділили на 100 тисяч символічних пачок з ілюстраціями Артема Гусєва "Міць. Українська кам'яна".

Пачка солі коштує 500 гривень. З цієї суми 465 гривень – це кошти, які спрямують на формування флотилії дронів-камікадзе для ГУР.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: