fbpx
Сьогодні
17:26 02 Сер 2023

Міносвіти планує оновити шкільну дисципліну "Захист України": навіщо це рішення

Шкільну дисципліну "Захист України", яка повинна бути корисним та цікавим предметом, планують оновити та актуалізувати.

Про це інформує Рубрика, посилаючись на Фейсбук міністра освіти й науки України Оксена Лісового.

У чому проблема?

Очільник відомства пояснив, що якісна домедична допомога, мінна безпека, керування дронами і орієнтування на місцевості – те, на що сьогодні є запит.

"Більше практики, актуальних знань та життєво необхідних умінь. І діти, і вчителі дають відгуки, що програма має бути актуалізована, а предмет – корисним та цікавим", зауважив у заяві міністр.

Яке рішення?

"З вересня плануємо запустити пілот проєкту оновленої дисципліни – реалізовуватимемо у школах з різних областей", підкреслив Лісовий.

Як це працює?

За його словами, на основі відгуків учителів і учнів, що братимуть участь у пілоті, програма дисципліни буде фіналізована.

Також він додав, аби пілот відбувся успішно, будуть проводитись навчання для вчителів. Для цього планується залучити до співпраці міжнародні та громадські організації, які мають досвід у навчанні дорослих.

"Зокрема тих спеціалістів, які готові навчати вчителів роботи із симуляторами FPV дронів, мають спеціалізацію в топографії, домедичній допомозі та запобіганні травматизму", – пояснив Лісовий.

Що відомо про новий навчальний рік у освітніх закладах

Нагадаємо, що нещодавно у Міністерстві освіти дали рекомендації керівникам установ професійної передвищої та вищої освіти щодо початку навчального року у 2023-2024 роках. А також щодо формату навчання.

Керівникам установ професійної вищої освіти, професійних коледжів, академій та університетів рекомендується розпочати навчальний рік 1 вересня 2023 року.

Школярів у Київській області готують до виходу на навчання офлайн. Для цього проводять відповідні безпекові заходи.

Окрім того, Рубрика писала, що у новому навчальному році учні шкіл в Україні навчатимуться на місяць довше.

Відмітимо, що в Україні з початку повномасштабного вторгнення російські війська вщент зруйнували 180 шкіл. Понад 1,3 тисячі закладів освіти зазнали руйнувань і пошкоджень – понад 300 закладів освіти зруйновано, понад 1000 закладів освіти пошкоджені й підлягають експертизі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: