Рішення для відбудови: Україна отримає від міжнародних партнерів $244 мільйони на розмінування
На потреби гуманітарного розмінування на сьогодні Україна вже є домовилася з донорами про виділення 244 млн доларів та спеціальної техніки.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук першої віцепрем'єр-міністерки України – міністерки економіки Юлія Свириденко.
У чому проблема?
"Після повномасштабного російського вторгнення Україна перетворилася на найзабрудненішу мінами, бомбами та снарядами країну Європи. Україні потрібне швидке та ретельне гуманітарне розмінування територій", – зазначав Шмигаль.
За даними Прем'єр-міністра, вибухонебезпечними предметами всіяно близько 174 тис. км² нашої землі.
Найбільш замінованими, за даними ДСНС, є Київська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська, Запорізька, Харківська, Херсонська області та Донбас. Щоб очистити ці території, потрібно мінімум 10 років.
Яке рішення?
"Наші донори, зокрема США, Євросоюз, Японія, Німеччина, Велика Британія, Норвегія, Швеція, Італія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада, Австрія, Швейцарія, Корея та Фонд Говарда Баффета сумарно виділять Україні понад 244 мільйони доларів на потреби гуманітарного розмінування", зазначила Свириденко.
Як це працює?
Вона нагадала, що до кінця року Україна має отримати обладнання від іноземних партнерів — це:
- 10 вкрай необхідних машин для розмінування хорватської компанії DOK-ING,
- 10 машин від Global Clearance Solutions,
- майже 200 піротехнічних машин,
- понад 600 металодетекторів,
- 50 підривних машин.
Окрім того, Україні передадуть:
- індивідуальні набори для розмінування,
- вибухозахисні костюми,
- квадрокоптери,
- роботизовані системи для знешкодження боєприпасів.
Нагадаємо, в Україні обстежили понад третину сільськогосподарських земель, визначених для пріоритетного розмінування. За даними ДСНС, з початку широкомасштабного військового вторгнення Росії на території України знешкоджено понад 411 тис. вибухонебезпечних предметів, у тому числі понад 3 тис. авіаційних бомб.
Як писала Рубрика, розмінування української території є викликом як для військових, так і фермерів: лише від Міністерства економіки є запит на 150 відповідних систем.