Роковини трагедії MH17: Київ закликає до співпраці всі країни
МЗС України у роковини збиття літака Малайзійських авіаліній MH17 висловило співчуття сім'ям та близьким усіх загиблих пасажирів та членів екіпажу літака, а також закликало всі держави співпрацювати для притягнення росії до відповідальності. Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців.
У Твіттері глава Української держави нагадав, що 17 липня в Україні вшановують пам'ять жертв рейсу MH17, про це йдеться також у заяві МЗС України.
"Наші думки й серця разом із родинами та близькими кожного і кожної з 298 загиблих. Ця трагедія, спричинена агресором, ніколи не буде забута. Держава-окупант, держава-терорист відповість повною мірою за всі злочини, скоєні в Україні", – наголосив Зеленський.
Для родичів потерпілих у збитому рейсі МН17 важливо встановити винних, а не вироки і компенсація, - Венедіктова
А у відомстві МЗС зазначили:
"Збиття рейсу MH17 стало однією з найжахливіших сторінок збройної агресії Російської Федерації проти України і дало зрозуміти, що дії держави-агресора мають наслідки для усього світового співтовариства".
Відтак МЗС закликає всі залучені держави та сторони повною мірою співпрацювати відповідно до Резолюції РБ ООН 2166 (2014) задля притягнення росії та усіх причетних до відповідальності за цей ганебний та жорстокий випадок порушення норм міжнародного права.
Згідно із заявою, Україна вітає ухвалення рішення Окружним судом Гааги щодо визнання винними й засудження до довічного позбавлення волі трьох осіб, які були посібниками в збитті літака рейсу MH17, а також вітає рішення Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) та Європейського суду з прав людини щодо визнання їхньої юрисдикції розглядати спори щодо порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов'язань.
Міністерство зауважило, що під час проведення усних слухань в Міжнародному Суді ООН у червні 2023 року, Україна окремо наголосила на порушеннях росією положень Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, зокрема, через транспортування смертоносної зброї на територію України, що призвело до збиття рейсу MH17.
Україна продовжить докладати усіх можливих зусиль, аби встановити справедливість для жертв трагедії, домогтись відповідальності та гарантій неповторення подібного трагічного інциденту, заявило насамкінець МЗС.
Довідка
Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи над тимчасово окупованою частиною Донецької області 17 липня 2014 року.
На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.
Окружний суд Гааги у листопаді минулого року засудив до довічного ув'язнення громадянина росії Сергія Дубінського та громадянина України Леоніда Харченка за їхню участь у смертельній катастрофі Boeing-777 над Україною у 2014 році.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.