fbpx
Сьогодні
08:57 17 Лип 2023

У межах фінансованого ЄС проєкту з відновлення шкіл в Україні розпочались роботи

English version here

ЮНОПС, ЄС та партнери об'єднали зусилля, аби понад 20 000 учнів змогли повернутись до шкіл. 

  • За даними Міністерства освіти, із початку російського вторгнення в лютому 2022 року,  в Україні пошкоджено 3328 навчальних закладів, що позначилося на житті мільйонів дітей.
  • У межах широкого пакету допомоги, виділеного Європейським Союзом (ЄС), ЮНОПС проведе відновлення понад 40 шкіл. Першими роботи пройдуть у 8 навчальних закладах. 
  • Відновлюючи школи, ЄС спільно з ЮНОПС створюють безпечне середовище, в якому юні українці зможуть навчатись і розвиватись. Загалом, ЄС та ЮНОПС мають на меті забезпечити безпечні умови для понад 20 000 учнів.

Наприкінці червня розпочались відновлювальні роботи в першій групі навчальних закладів у межах проєкту «Відновлення шкіл в Україні», що фінансується ЄС та впроваджується ЮНОПС. Гуманітарна криза, що триває в Україні, ставить під загрозу реалізацію права мільйонів дітей на якісну освіту. Мета ініціативи – відновити пошкоджені війною школи, аби дати учням змогу повернутися за парти з початком нового навчального року у вересні.

У межах фінансованого ЄС проєкту з відновлення шкіл в Україні розпочались роботи

Клаудія Амарал, керівниця офісу Генерального Директорату Єврокомісії з питань європейського цивільного захисту та гуманітарної допомоги в Україні, наголосила на важливості ініціативи, зазначивши: «Ми прагнемо відновити відчуття нормальності та стабільності в житті дітей, що постраждали від війни. ЄС рішуче підтримує українців у тому, аби відбудувати школи, відродити мрії та дати дітям надію на світле майбутнє».

За результатами детальної експертної оцінки пошкоджень, вісім шкіл у трьох областях – Київській, Харківській та Чернігівській – увійшли до першої черги виконання робіт. Основна увага буде приділена заміні вікон та дверей і усуненню відносно незначних пошкоджень, завданих ударними хвилями вибухів. Після відновлення школи будуть безпечними та зручними для дітей, що повернуться до навчання.

У межах фінансованого ЄС проєкту з відновлення шкіл в Україні розпочались роботи

Олександра Азархіна, Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, зазначила: «Щиро вдячна нашим міжнародним партнерам, зокрема проєкту «Відновлення шкіл в Україні», що впроваджується ЮНОПС, за суттєву підтримку. Йдеться про швидке відновлення закладів освіти, які зазнали локальних пошкоджень, оснащення шкіл необхідним обладнанням, а також покращення укриттів відповідно до встановлених законодавством норм безпеки».

Далі на черзі у проєкту – більш масштабні роботи з відновлення ще 28 об'єктів. Тут проводитиметься ремонт покрівель та стін, відновлення систем опалення та облаштування укриттів для посилення безпеки.

«Майбутнє будь-якої країни залежить від освіти», – наголосив Тім Ларднер, Директор ЮНОПС в Україні. «Попереду в України серйозні виклики, і на шляху до сталого розвитку і процвітання їй неодмінно знадобляться навички та вміння молодих поколінь. Допомагаючи школам відновити навчання, ми робимо свій скромний внесок в успіх країни».

У межах фінансованого ЄС проєкту з відновлення шкіл в Україні розпочались роботи

Місцеві органи влади й адміністрації шкіл сподіваються, що запланованих заходів буде достатньо, аби дати учням змогу повернутися за парти. Вікторія Шалімова, Директорка Лозівського Ліцею № 4, що входить до переліку восьми шкіл першої черги, відзначила вплив війни на дітей: «Дітям не вистачає соціалізації з однолітками. Часом вони все одно заходять до школи, хоч ми й не проводимо очні уроки. Я постійно чую про те, як вони скучили за школою».

Незважаючи на те, що війна триває, а загроза повітряних ударів зберігається, уряд України схвалив план, що передбачає перехід значної кількості шкіл до очного навчання у вересні. Згідно з чинними вимогами, освітні заклади повинні мати укриття відповідного розміру, аби мати змогу працювати. Цей захід демонструє серйозні наміри уряду щодо облаштування безпечних навчальних просторів.

Олександра Азархіна, Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, підкреслила цей аспект, прокоментувавши: «Безпечні умови для отримання освіти на сьогодні є одним із державних пріоритетів. Уже розпочався процес реконструкції та капітального ремонту пошкоджених шкіл, а також будівництва нових. Ключовим інструментом, що дав старт такій відбудові, є Фонд ліквідації наслідків збройної агресії, з якого вже спрямовано фінансування на 65 закладів середньої освіти».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: