Рішення для перемоги: Україна отримала від Данії шість дронів для розмінування
У межах пакета допомоги Данія передала 6 дронів для розмінування регіонів України.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як повідомили у ДСНС, 30% території України заміновано.
"Це — понад 174 тисячі квадратних кілометрів. Щодня гинуть піротехніки, щодня отримують поранення, щодня вони працюють з військовими. Ця категорія людей — рятувальників, яка заходить на звільнені території зразу після військових для того, щоб забезпечити життєдіяльність.
Близько 20% від загальної кількості загиблих наших рятувальників — це саме піротехніки. І близько 40% — це поранені піротехніки від загальної кількості поранених наших колег", наголошував голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук.
З підтримкою донорів та держави в Миколаєві можуть збудувати 15 суден для розмінування: у чому рішення
Яке рішення?
Для полегшення роботи українських піротехніків, міністерство оборони Данії передало 6 дронів для розмінування в межах пакета допомоги Україні, повідомив Резніков.
Як це працює?
"Ці безпілотники використовуються для нетехнічного обстеження територій, зокрема водойм, на наявність вибухонебезпечних предметів", підкреслив міністр.
Очільник оборонного відомства також додав, що це останній інноваційний підхід до обстеження територій.
Резніков подякував своїм колегам за допомогу. Імовірно, мова йде про дрони для розмінування, які були в новому пакеті військової допомоги для контрнаступу на майже 250 мільйонів доларів. До нього увійшли, зокрема:
- техніка для розмінування,
- польові мости,
- кошти на ППО,
- боєприпаси.
Резніков розмістив відео, де показана робота дронів. Військові зазначають, що дрон обстежує територію на наявність вибухових предметів і виводить інформацію на екран.
The Ministry of Defense of Denmark has provided 6 drones for mine scanning as part of their aid package for Ukraine.
These drones are used for non-technical inspection of territories, including water bodies, for explosive ordnance. It is the latest innovative approach to… pic.twitter.com/aKhS50nQDr— Oleksii Reznikov (@oleksiireznikov) July 14, 2023
З сюжету видно злагоджену роботу різних підрозділів для виявлення вибухонебезпечних предметів, які російські окупанти залишають на українській землі, а також їх знищення.
В Україні стартує друга хвиля прийому заяв на посади помічників ветеранів: у чому рішення
Що відомо про допомогу від Данії
Як відомо, міністерство оборони Данії 30 червня повідомило, що країна готова виділити 1,3 млрд данських крон (близько 190 мільйонів доларів) на новий пакет оборонної підтримки Україні, що включатиме боєприпаси та військове обладнання.
У нього, зокрема, ввійдуть ракети протиповітряної оборони. Найближчими тижнями Україна отримає десятки танків, які будуть поставлені у співпраці Данії та Німеччини.
Також нагадаємо, що Україна підписала з Данією меморандум про співробітництво у сфері відновлюваних джерел енергії, зокрема вітрової енергетики.
З початку повномасштабної війни Україні було надано короткострокову технічну допомогу через місцевий офіс підтримки, а також передано кілька великих партій енергетичного обладнання.
Окрім того, через УДЕПП було спрямовано 4 млн данських крон як початковий капітал, щоб підтримати ініціативу Енергетичного Співтовариства та сприяти подальшій стійкій роботі фонду.
Нагадаємо, Норвегія передає Україні 1000 крихітних дронів Black Hornet для ведення розвідки.
До того ж українським захисникам передали понад 600 безпілотників від "Армії дронів".