Рішення для відбудови: для забезпечення питною водою медичних закладів у Марганці встановили спецобладнання
У Марганецькій громаді Дніпропетровської області, яка через підрив російськими військами Каховської греблі залишилась без води, за кошти волонтерів встановили обладнання, що тепер буде забезпечувати питною водою медичні заклади.
Про це в Телеграмі повідомляє голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як писала Рубрика, у ніч на 6 червня, російські загарбники здійснили підрив Каховської гідроелектростанції.
В Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.
Режим тотальної економії води через зупинку двох водоканалів оголошено в частині Дніпропетровщини. Така ситуація виникла після різкого зниження рівня води у Каховському водосховищі через підрив греблі ГЕС. Рівень води у водосховищі в акваторії Нікопольщини впав на 30 метрів. Громади залишилися без технічної води та роблять запаси питної.
У Марганці же залишилося без централізованого водопостачання майже 35 тисяч мешканців.
Зелена енергетика від дівчини з Херсона: як 18-річна винахідниця збирається допомогти українцям у випадку нових блекаутів
Яке рішення?
У Марганецькій громаді, яка через підрив російськими військами Каховської греблі залишилась без води, за кошти волонтерів встановили обладнання, що тепер буде забезпечувати питною водою медичні заклади.
Як це працює?
"Роботи з його відновлення тривають. У місті прокладають нові водогони. Але до завершення цих проєктів потрібні альтернативні рішення.
Одне з таких – очисна станція. Обладнання передали благодійники. Його вартість – 75 тис. доларів. Усередині – американсько-бельгійське начиння. Установка вже забезпечує питною водою високої якості три медзаклади міста. Живиться зі свердловини", – написав він.
Зазначають, що фільтрувальна споруда пересувна. Може використовуватися на різних ділянках.
У місті воду розвозять автоцистернами, які надали благодійники, ДСНС, комунальники та підприємці. Пробурили чотири свердловини. Ще три – облаштовують.
У Нікополі, який також нині без централізованого водопостачання, триває модернізація мереж і втілюється державний інфраструктурний проєкт. Голова ОВА проінспектував пункти видачі води.
Раніше повідомлялось, що без води наразі і громади у Криворізькому районі. Там розпочалося будівництво водогону Інгулець-Південне.
Ми писали також, що місто Олешки Херсонської області, яке затопила висока вода через підрив Каховської греблі, закрили російські загарбники: вони дозволяють евакуйовуватися лише жителям з російським паспортом.
Окрім того, Рубрика писала, що війна для природоохоронних установ поставила надважкі виклики: те, що має заповідатись поколінням та передаватись, як природна спадщина, нещадно знищується.
Проте є надія. На кого вона покладена — читайте у нашому матеріалі: "Екологічна катастрофа світового масштабу: як живе Національний природний парк "Нижньодніпровський" після підриву Каховської ГЕС".