CNN: американські військові пояснили, чому їхні касетні боєприпаси несуть менше загрози для мирних мешканців
У Сполучених Штатах Америки заявляють, що їхні касетні боєприпаси мають менший відсоток нерозірваних суббоєприпасів, які можуть загрожувати цивільному населенню.
Про це повідомляє CNN із посиланням на американського військового посадовця, пише ЄП.
Як зазначають у виданні, американські військові випробовували касетні боєприпаси, які адміністрація президента США Джо Байдена планує відправити в Україну.
Вони це зробили для того, щоб переконатися, що боєприпаси мають "коефіцієнт неспрацювань" 2,35% або нижче.
Посадовець розповів, що випробування боєприпасів "проводилося за допомогою бойових стрільб", а не за допомогою імітаційних або віртуальних тестів.
Також він додав, що касетні боєприпаси, які США планують надіслати, моделі M864 і M483A1, востаннє випробовувались у 2020 і 2017 роках відповідно.
Посадовець пояснив, що боєприпаси випробовувалися різними способами.
Як відомо, адміністрація президента США Джо Байдена намагається підкреслити, що касетні боєприпаси, які вона надасть Україні, становлять менший ризик для цивільного населення, ніж касетні боєприпаси, які зараз використовує росія.
"Ми маємо виграти, а вони — програти": представник нацоборони Естонії про війну в Україні та ціну миру
Що відомо про надання Україні касетних боєприпасів
Нагадаємо, що Сполучені Штати Америки виділили новий пакет оборонної допомоги Україні. Зокрема, вони підтвердили надання Україні касетних боєприпасів.
Пізніше Пентагон розкрив подробиці нового пакета військової допомоги України на $800 млн.
У новому пакеті військової допомоги США присутні так звані удосконалені звичайні боєприпаси подвійного призначення (касетні боєприпаси).
Напередодні представник Пентагону Пет Райдер повідомив, що буде передано касетні боєприпаси не зі старих запасів. І коефіцієнт браку не має перевищувати 2,35%.
Глава Білого дому Джо Байден в інтерв'ю CNN визнав, що Україні необхідні для оборони касетні снаряди. Рішення Сполучених Штатів Америки надати Україні касетні боєприпаси було "важким", але Києву потрібні боєприпаси для контрнаступу проти російської федерації.
Своєю чергою, міністр оборони Олексій Резніков запевнив, що під час використання касетних боєприпасів, які ввійшли до нового пакету військової допомоги Сполучених Штатів Америки, Збройні сили України дотримуватимуться 5 основних принципів: серед них суворий облік й не тільки.
Як відомо, у 2008 році понад 120 країн ухвалили договір про заборону виробництва, використання й накопичення касетних боєприпасів. Сполучені Штати, росія та Україна відмовилися приєднатися до нього.