fbpx
Сьогодні
18:00 07 Лип 2023

В Україні хочуть розширити державне замовлення на спеціальності, пов'язані з реабілітацією: у чому рішення

В Україні мають намір розширити державне замовлення на спеціальності, пов'язані з реабілітацією. Також йде робота над створенням щонайменше чотирьох великих реабілітаційних центрів національного рівня, які поєднуватимуть фізичну та психологічну реабілітації.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Наразі Україна проходить складний період своєї історії, у країні тривають бойові дії. У процесі запеклих боїв військовослужбовці зазнають поранень різної тяжкості і потребують лікування. Найбільш розповсюджені травми серед військових – це кульові та осколкові поранення.

Реабілітація після поранення – це комплекс заходів для відновлення фізичного та духовного здоров'я військовослужбовця

Яке рішення?

"В Україні має бути побудована галузь реабілітації із застосуванням найкращих і сучасних практик. Таку візію озвучив Президент України у Новій українській доктрині. Таку ціль ставимо перед собою як Уряд, аби всі, хто постраждав від російської агресії, могли повернутися до повноцінного життя", – написав Денис Шмигаль.

Як це працює?

Він повідомив, що плани й напрацювання у сфері реабілітації обговорили під час наради з МОЗ, Міноборони, Мінсоцполітики, Мінветеранів та військовими.

"Уже зараз розвиваються наявні реабілітаційні та спеціалізовані заклади. У планах розширити державне замовлення на спеціальності, пов'язані з реабілітацією. У лікарнях працюють мультидисциплінарні команди, куди входять лікарі, протезисти, соціальні співробітники та інші. Міноборони розробило стратегію реабілітації військовослужбовців", – проінформував прем'єр-міністр.

Денис Шмигаль зауважив, що осередком для реабілітації людини мають бути громади, які надаватимуть базові послуги.

Планується створення так званих "Центрів життєстійкості" за підтримки держави. Уже понад 200 громад подали відповідні заявки.

Крім того, йде робота над створенням великих реабілітаційних центрів національного рівня, які поєднуватимуть фізичну та психологічну реабілітації. У планах побудувати щонайменше чотири таких центри.

Також уряд розвиває реабілітаційні кластери, напрямки політравми тощо. Йдуть переговори з партнерами та світовими виробниками, аби вони інвестували в цю галузь та створювали свої виробництва в Україні.

Довідка

У червні МОЗ повідомило, що перші українські фахівці у сфері психології та реабілітації пройшли навчання у Польщі. Для української сторони участь у проєкті є безоплатною.

Зазначається, що програма навчань передбачала:

  • тренінг для українських психологів (або психіатрів, або сімейних лікарів, які мають відповідні базові навички) з діагностики та терапії розладів, пов'язаних зі стресом через війну
  • навчання лікарів, фізіотерапевтів, медичних сестер, фельдшерів з реабілітації поранених.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко повідомив, що у Пущі-Водиці на базі Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни після реконструкції планують створити Медичний центр реабілітації для поранених українських воїнів.

Також Рубрика повідомляла, що медична мережа "Добробут" у лікувально-діагностичному центрі, що біля Севастопольської площі, запускає нове відділення фізичної реабілітації.

Рубрика:
Здоров'я

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: