Надання ATACMS: сенатор США назвав можливість передачі Україні далекобійних ракет досить високою
Існує досить висока ймовірність того, що Україна отримає далекобійні ракети ATACMS від Сполучених Штатів Америки.
Про це заявив американський сенатор-республіканець від штату Айдахо Джим Ріш в інтерв'ю Голосу Америки.
"Я думаю, що така можливість досить висока. Із самого початку я казав – надайте Україні усе, що стріляє, допоки це не ядерна зброя. Будь-яка інша зброя, яка у нас є, повинна бути доступна українцям. Чи то винищувачі F-16, чи ракети ATACMS – усе, що ми маємо", – підкреслив сенатор.
Ріш також додав, що американські законодавці продовжують тиснути на адміністрацію президента США Джо Байдена. За словами сенатора, "вони вже активізувались".
"Тож ATACMS – це хороша зброя, Україна має її отримати, і статися це має якомога швидше", резюмував Ріш.
Ми це зробили: на Донеччині над Курдюмівською дамбою знову замайорів український прапор
Довідка
Нагадаємою що українське керівництво як військове, так і політичне наголошує, що ЗСУ потребують далекобійної зброї для перемоги у війні. Довгий час партнери не хотіли надавати Україні таку зброю. Вони побоювалися, що військові можуть використати її для ударів по території рф.
Проте, як писала Рубрика, останнім часом риторика США щодо ATACMS змінилася. Зокрема, американські конгресмени внесли до парламенту резолюцію із закликом до адміністрації Байдена надати Україні ці ракети.
Також ми інформували, що Україна отримала від Великої Британії далекобійні ракети Storm Shadow. У Міноборони зазначають, що ракети на 100% вразили всі цілі, які визначив Генштаб ЗСУ.
Як писала Рубрика, Сполучені Штати Америки у питанні постачання далекобійних ракет ATACMS для України "змінили тональність": проте на це впливають низка факторів, а саме політичне рішення та логістика постачань.
Рішення для перемоги: Литва придбала для України дві системи зенітно-ракетного комплексу NASAMS
Що відомо про ATACMS
Американська балістична ракета малої дальності. Виробляється компанією Lockheed Martin. Може встановлюватись на M270 MLRS (2 ракети) або M142 HIMARS (1 ракета). Має дальність до 300 км.
У квітні голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі заявив, що Сполучені Штати не постачатимуть Україні ракети великої дальності ATACMS, але розглядають інші варіанти, щоб надати ЗСУ більше можливостей на полі бою.
Однак наприкінці травня президент США Джо Байден офіційно оголосив про заміну голови генерального штабу США Марка Міллі на Чарльза Брауна.