Рішення для перемоги: українські розвідники отримали комплекси "Шарк", які корегуватимуть цілі для HIMARS
Від фонду "Повернись живим" воїни Головного управління розвідки Міноборони України отримали два розвідкомплекси "Шарк" загальною вартістю 26 мільйонів гривень.
Про це повідомили на сайті ГУР МО, пише Рубрика.
У чому проблема?
російські війська мають на озброєнні дуже багато воєнної техніки, яку використовують у загарбницькій війні в Україні.
А БпЛА "Шарк" здатні протягом тривалого часу коригувати крупнокаліберну артилерію, стійкі до засобів РЕБ та складних погодних умов. З однієї станції можна керувати одразу кількома БПЛА, що здатні працювати у складних погодних умовах.
Яке рішення?
"Днями бійці Головного управління розвідки МОУ отримали від фонду "Повернись живим" і OKKO одразу два розвідкомплекси "ШАРК", загальною вартістю 26 мільйонів гривень", – повідомляють розвідники.
"Шарк" коригуватиме та шукатиме цілі зокрема і для HIMARS. Цей БпЛА від українського виробника гарно показав себе у бойових умовах.
Як це працює?
"Лише за останні кілька тижнів перший переданий благодійниками комплекс підтверджено знищив російської техніки приблизно на $25 мільйонів", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наші розвідники отримали:
- 4 безпілотники,
- 2 командні пункти на базі спеціально обладнаних прохідних автівок,
- дві пускові установки.
Довідка
"Шарк" – це розвідувальний безпілотний комплекс, створений компанією Ukrspecsystems для спостереження та коригування вогню.
Камера цього безпілотника "Шарк" оснащена електрооптичним сенсором із 30-кратним оптичним збільшенням та додатковим цифровим зумом і може здійснювати адаптивний трекінг цілі навіть у разі швидкості об'єкта 100 км/год.
"Шарк" здатен перебувати у повітрі до 4-х годин, має температуру експлуатації від -15 °C до +50 °C.
Шарк поєднує випробувані війною технології та досвід використання в бойових умовах більших оперативно-тактичних безпілотників серії PD-1 та PD-2. БПЛА запускається з катапульти та має оперативну дальність до 60 км, здіймаючись на висоту до 2000 метрів. Його максимальна швидкість — 150 км/год, крейсерська — 70-90 км/год, швидкість звалювання – 60 км/год. Посадка здійснюється за допомогою парашуту.
Нагадаємо, таємний проєкт розвідки Black Box, на який українці збирали гроші через фонд "Повернись живим", завдав росіянам збитків на понад $700 мільйонів.
Окрім того, розвідники ГУР опанували вертоліт Black Hawk і використовують його в бойових діях.