У Запоріжжі відбувся автопробіг на підтримку полонених "азовців": у чому рішення
Рідні та близькі полонених "азовців" у Запоріжжі організували автопробіг центральними вулицями міста.
Про це повідомляє Укрінформ, пише Рубрика.
У чому проблема?
Маріуполь торік опинився у блокаді російських військ. Повністю зруйновані будинки щонайменше 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо. За тодішніми оцінками, у Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів.
На завод "Азовсталь", який захищали українські бійці, 4 травня 2022 року прорвалися росіяни. Між окупантами та українськими захисниками тривали бої.
Відтак 17 травня у Генштабі ЗСУ повідомили, що вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів на "Азовсталі" зберегти життя особового складу — бійці потрапили в полон росіян.
Як повідомлялось, 28 липня на території колишньої виправної колонії №120 в місті Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області відбувся потужний вибух. Унаслідок вибуху було зруйновано приміщення, де утримували полонених українців. За повідомленням російських джерел, близько 40 українців вбито, 130 отримали поранення.
Генштаб України спростував звинувачення рф, що удар нанесли ЗСУ.
За інформацією Генштабу, росіяни намагалися приховати катування і вбивства полонених.
Яке рішення
У Запоріжжі рідні та близькі полонених "азовців" організували автопробіг центральними вулицями міста.
"Мій чоловік перебуває у полоні вже понад рік. Він був у колонії в Оленівці, коли стався теракт. Він вижив, але має дуже важкі травми. Зараз мені невідомо нічого про стан його здоров'я і його місцезнаходження. Ми вимагаємо, аби наших рідних обміняли. Ми хочемо, аби держава боролася за них до останнього", – сказала організаторка акції, дружина полоненого Наталя Максимчук.
Як це працює?
Наталія розповіла, що починаючи з вересня минулого року щомісяця телефонувала в різні організації та відомства, щоб отримати хоча б якусь інформацію про чоловіка та інших полонених.
"Я говорила з чоловіком, коли він вже у полоні був. Його було підтверджено Міжнародним Червоним Хрестом. Більше того, його запевнили і він мені казав, що за три тижні він повернеться додому. Тобто хлопці розуміли, що їх мають обміняти", – говорить вона.
Після того, як стався теракт в Оленівці, вона бачила свого чоловіка в двох інтерв'ю, які були зняті росіянами. Говорить, що він був у важкому стані, втратив вагу, мав уламкове поранення голови та був накритий простирадлом і їй невідомо, чи є в нього руки та ноги.
Разом із Наталею на акцію прийшли родичі інших бійців, які також отримали важкі поранення і були в Оленівці. Люди говорять, що Україна насамперед має повертати поранених військових. Тож такі акції будуть проводити в інших місцях.