fbpx
Сьогодні
10:34 11 Чер 2023

У розвідці Британії стверджують, що підрив Каховської ГЕС спричинить проблеми з прісною водою у Криму

Фото tsn.ua

Після підриву російськими агресорами Каховської греблі у Криму можуть виникнути проблеми з доступом до прісної води.

Про це пише Рубрика, посилаючись на огляд розвідки Міноборони Британії станом на 11 червня.

Як повідомляють британські аналітики, через підрив гідроелектростанції обміліло Каховське водосховище, звідки бере воду Північно-Кримський канал.

Британська розвідка вважає, що скоро вода перестане надходити до півострова. Це погіршить доступ до прісної води на півдні Херсонської області та півночі Криму.

"Однак російська влада, швидше за все, задовольнить нагальні потреби населення за допомогою водосховищ, обмежень води, буріння нових свердловин і доставки бутильованої води з Росії", підкреслили у зведенні.

При цьому британські розвідники зазначають, що жителям окупованих росією територій загрожує санітарна криза з підвищеним ризиком захворювань, що передаються через воду.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Як писала Рубрика, у ніч на 6 червня, російські загарбники здійснили підрив Каховської гідроелектростанції, що розташована за декілька кілометрів від тимчасово окупованого міста Нова Каховка Херсонської області.

Станція відновленню не підлягає. На Херсонщині тривають рятувальні роботи та евакуація населення з місць затоплення. Особливо складна ситуація – на тимчасово окупованих територіях, де загарбники залишили людей без жодної допомоги.

Також кореспондент Рубрики повідомляв, що на затопленій лівобережній Херсонщині росіяни стріляють по людях, які намагаються евакуюватися.

Раніше голова "Укргідроенерго" Ігор Сирота повідомив, що рівень води в Каховському водосховищі впав нижче за "мертву точку". Це означає, що водозабір на Запорізьку АЕС для охолодження станції наразі неможливий.

Більше про затоплення через підрив Каховської ГЕС та як допомогти херсонцям читайте у нашому матералі.

Збори на продукти, човни й мотори, волонтерські можливості, поселення евакуйованих та перетримувати тварин — "Рубрика" зібрала актуальні способи допомогти постраждалим.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: