У Вашингтоні відбулася традиційна церемонія пам'яті жертв комунізму, в якій взяли участь і українці
У столиці Сполучених Штатів Вашингтоні вшанували пам'ять усіх, хто загинув та постраждав від комуністичних режимів на церемонії покладання квітів біля меморіалу жертвам комунізму.
Про це пише Голос Америки.
Метою заходу є нагадування світовій спільноті про те, скільки людей втратили своє життя через криваві режими, які існували у світі протягом десятків років. Зокрема, і в Радянському Союзі, принципи якого частково продовжує втілювати в життя сучасна російська влада.
Як повідомляють, вашингтонський Фонд меморіалу жертв комунізму, дипломати та представники країн, що постраждали від комунізму, а також правозахисники та активісти, зібралися на щорічній церемонії покладання вінків.
Вони зібралися, щоб вшанувати пам'ять понад 100 мільйонів жертв комуністичних режимів по всьому світу. А також нагадати, що навіть сьогодні, півтора мільярда людей перебувають під гнітом комуністичного ладу.
Декомунізація в дії: замість радянського герба на монументі Батьківщини-Матері у Києві встановлять тризуб
"Ми намагаємось на цьому заході об'єднати всі країни, які постраждали від комуністичних режимів за останні 100 років, а деякі продовжують страждати й досі. Ми також намагаємося підтримати дисидентів та активістів, які робили та здійснюють героїчні вчинки у боротьбі з комунізмом.
Сьогодні беруть участь близько 85 різних груп: посольства, правозахисні організації", – розповідає виконавчий директор Фонду меморіалу жертв комунізму Кен Поуп.
Своєю чергою, Ярослав Брисюк, заступник голови місії посольства України в США, також розповів, що українці щороку беруть участь у цьому заході.
"Те, що ми бачимо сьогодні – війну, розв'язану Росією – це продовження того, що робив СРСР, і що тепер продовжує робити Кремль. Вони намагаються стерти Україну з землі, починаючи з Голодомору 1932–1933 і до сьогодні. Ми бачимо продовження геноциду", заявив дипломат.
"Ми відчуваємо підтримку, ми її бачимо як на таких заходах, так і скрізь у США. Якщо проїхати Америкою, ви побачите українські прапори всюди, навіть у найвіддаленіших куточках країни. Це дуже щиро, тому що люди відчувають, що ми відчуваємо. Вони знають, що ми боремося не лише за нашу батьківщину, а й за цінності, які ми всі поділяємо: свободу та демократію", додав Брисюк.
Окрім того, Яніс Бекеріс, заступник глави місії посольства Латвії в США заявив на заході, що "Латвія, як і багато інших країн постраждала від комуністичної ідеології та від радянської окупації, яка тривала 50 років".
Без площі Толстого та проспекту Гагаріна: у Києві дерусифікували ще ряд міських об'єктів
"Ми втратили тисячі наших громадян через масові депортації. Багато хто по всьому світу постраждав через комунізм. Це важливо, особливо тут, у США, нагадувати, що таке комунізм. Коли представники посольства України покладали вінок, то ми бачили дуже емоційну реакцію гостей.
Сьогоднішній захід – це ще й знак солідарності проти необґрунтованої російської агресії і на згадку про жертви російського режиму: люди гинуть щодня, жінки та діти в Україні. Ці злочини Росія продовжує чинити і сьогодні", – наголосив Бекеріс.
Карина Ліпсман, представник Фонду меморіалу жертв комунізму вважає, що "сьогодні цей захід є особливо актуальним, тому що так багато невисловлених страждань від комунізму по всьому світу: у Китаї, на Кубі, у Лаосі, В'єтнамі, які торкаються і нас, тут у США, політично та економічно. Дуже приємно бачити тут велику кількість людей, які об'єднуються, щоб привернути увагу американської держави, щоб вона допомогла людям в інших страх. Тому що США є лідером вільного світу".