У Нідерландах Microsoft, Tencent та Intel вирішують, хто краще вирощує огірки: компанія Біла Гейтса попереду
Команди від компаній Microsoft, Intel і Tencent на території Вагенінгенского університету в Нідерландах з'ясовують, хто з них краще вирощує огірки.
У провінції Гелдерланд з вересня по грудень проходить експеримент Autonomous Greenhouse Challenge, присвячений вирощування огірків в повністю автоматизованих теплицях.
Конкурс автономних оранжерей стартував у вересні і триватиме до грудня.
Усі команди, що беруть участь зайняті вирощуванням огірків, оскільки дана овочева культура була обрана в якості тестової через різноманітність підходів до її вирощування.
У експерименті роль людини зведена до мінімуму. Людям все ще доводиться заходити в теплицю, щоб зрізати огірки і при необхідності видаляти листя, проте параметри навколишнього середовища регулює штучний інтелект.
Зокрема, алгоритм, аналізуючи дані з датчиків управляє штучним освітленням, вентиляцією, іригацією, внесенням підгодівлі, температурою та іншими показниками, що впливають на зростання овочів.
Крім технологічних гігантів, в конкурсі беруть участь китайські студенти з AiCu (Artificial Intelligence Cucumber) і контрольна група професійних садівників з Нідерландів.
Остання використовує традиційні методики тепличного вирощування огірків.
Станом на кінець жовтня лідирує команда Microsoft Sonom, за нею йде Tencent iGrow і команда китайського стартапу AiCu.
На четвертому місці розташувалися традиційні садівники.
З марафону випала тільки команда Deep Greens компанії Intel, яка просіла за результатами з 2 по 15 жовтня
Таким чином, вже зараз видно, що в середньому штучний інтелект справляється з фермерської роботою краще за людину.
Подробиці про застосовувані кожною групою технологій можна очікувати після закінчення змагань. Підсумки конкурсу будуть підведені до кінця року.
Журі Вагенінгенского університету оцінить надійність і екологічну стійкість методів кожної команди, після чого оголосить переможця.
Змагання фінансуються ініціативою Tencent Exploration Team, яка інвестує в перспективні агропроекти, що працюють над вирішенням глобальних проблем.
Китайський холдинг, зокрема, хоче зрозуміти, чи зможе штучний інтелект підвищити врожайність, щоб нагодувати зростаюче населення Землі в умовах кліматичних змін.
За прогнозами ООН, до 2030 року населення Землі досягне восьми з половиною мільярдів людей. Однак території, найбільш придатні для сільського господарства, вже обробляються, і значного їх приросту не передбачається.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.