"Зроби свято випускнику", — як у Кропивницькому влаштували благодійну акцію для дітей-переселенців
"Зроби свято випускнику" — у Кропивницькому для випускників-переселенців влаштували благодійну акцію, завдяки якій діти та підлітки змогли відпочити, повчитися у б'юті-майстрів, кухарів та кравців, а також оновити гардероб.
У чому проблема?
Збройна агресія росії позбавила наших дітей домівок, шкіл, друзів та багатьох чудових можливостей і моментів, на які вони розраховували в мирні часи. Тисячі українських випускників-переселенців навчалися онлайн або не в рідних школах. Через воєнний стан у них не буде омріяного випускного.
Яке рішення?
У Кропивницькому вирішили виправити цю несправедливість. В останній день весни тут для українських випускників, які опинилися далеко від дому, організували затишне свято. Акцію "Зроби свято випускнику" влаштували на базі Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі. Педагогам допомогли волонтерська організація "Krop:hub Кропивницький" та ГО "Серця Матерів та Ветеранів Війни Кропивницького".
Як це працює?
31 травня з самого ранку подвір'я Кропивницького ліцею сфери послуг перетворилося на своєрідний шоурум, у якому було представлено святкове вбрання для випускників садочків та учнів 9-11 класів. Тут кропивницькі випускники вразливих каегорій населення, в тому числі ВПО, могли безкоштовно вибрати для себе костюм, сукню або просто одяг та взуття на кожен день.
Крім того, для дітей та підлітків провели майстер-класи від досвідчених перукарів, візажистів, майстрів манікюру, кравців та кухарів. Організували благодійну лотерею з подарунками. А потім влаштували смачний солодкий стіл та мініконцерт від ліцейного вокального гурту "Колорит". Все це для того, щоб присутні дітлахи почувалися особливими, отримали позитивні враження та відчуття свята.
Ініціаторкою акції виступила Катерина Колтунова — заступниця начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації та співзасновниця "Krop:hub Кропивницький".
"Ми розуміли, наскільки вразливими й невпевненими у собі можуть бути підлітки-переселенці. Це і психологічні проблеми, пов'язані з втратою звичного способу життя та оточення, і дуже низька самооцінка — адже нерідко їм довелося пропустити декілька місяців навчання. Проведення такого заходу — великий крок в бік психологічного комфорту переселенців. Багато з цих дітей зазнали великих труднощів через віддаленість від дому, проблеми за місцем навчання та нерідко — відчуття самотності. Це свято допомогло їм відчути, що їхні проблеми важливі, і вони є частиною нашої громади", — говорить Катерина Колтунова.
Речі для випускників теж передали з громадського простору "Кроп:Хаб", який допомагає військовим та переселенцям. За словами співзасновниці простору, зазвичай люди приходять за повсякденним одягом, а у гуманітарній допомозі часто зустрічається святковий одяг, причому гарної якості.
"Людям, які покинули своє рідне місто чи село, зараз дуже непросто. Для цього свята ми спеціально вибрали одяг, який вніс світло і радість в повсякденне життя підлітків. Та намагалися зорганізувати свято так, щоб було комфортно всім нашим гостям. Всі присутні мали змогу поспілкуватися один з одним, створити тісніші зв'язки та легше інтегруватися в нову громаду", — зазначила Людмила Снєжко, директорка ліцею.
"Захід мені дуже сподобався, були неймовірно смачні ласощі, приготування та куштування мохіто, чудова музика та гарний одяг, якому я дуже радію", — розповіла про свої враження Капшук Поліна, яка переїхала до Кропивницького з міста Лиман (Донеччина).
"Мені дуже не вистачало спілкування з однолітками, — ділиться Аріадна Гринькова з міста Мелітополь, — і на цьому заході я його отримала. Дуже цікаві майстер-класи, чудові смаколики. А цей березовий сік… я просто закохалася в нього, ніколи такого смачного не пила!"
Пані Ганна теж задоволена. Вона — багатодітна мама з міста Кропивницький. Про свято дізналася із соціальних мереж. Родиною вирішили відвідати захід і, за її словами, ні на одну хвилину про це не пожалкували.
"Був чудовий концерт, діти взяли участь у квесті, майстер-класах, пригощалися смаколиками, мали змогу підібрати й безкоштовно взяти гарні речі. Велике враження справила спільна молитва за Україну. Віримо в перемогу, дякуємо ЗСУ та всім організаторам за можливість жити та відвідувати такі свята!2, — говорить жінка.
Надалі організатори заходу планують проводити більше подібних акції для підлітків та дітей-переселенців. Це, як зазначають у ліцеї, має стати важливим фактором для зміцнення відносин між переселенцями та місцевими жителями, та допоможе збільшити шанси дітлахів на успішне життя.