До Дня Захисту дітей запустили арт-терапевтичний проєкт mosaїka для подолання тривоги у дітей та підлітків - як це працює
Громадська організація nükraine розробила програму арт-воркшопів для дітей, постраждалих від окупації і наслідків війни. Ініціативу підтримали молоді українські митці та видатні діячі культури, серед яких: Анатолій Сачівко, Анна Бурячкова, Андрій Показ, Вероніка Дирова та Микола Зноба.
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Через повномасштабне вторгнення росії в Україну тисячі дітей перебували під обстрілами, втрачали рідних, вимушені були покинути свої домівки. Деяким з ним довелося ще й пережити окупацію російською армією та насилля.
Яке рішення?
Громадська організація nükraine розробила програму арт-воркшопів для дітей, постраждалих від окупації і наслідків війни.
Проєкт стартує у Києві влітку, наразі команда відкрила збір на його реалізацію.
mosaїka пропонує заняття з різних видів мистецтва з метою поліпшення морального стану дітей. Програма воркшопів з різних видів мистецтва розроблена спеціально для відновлення емоційного життя та подолання тривоги. Під керівництвом кращих українських художників і професіоналів діти вчаться направляти почуття в процес створення мистецтва.
Як це працює?
Програма з арт-терапії та творчих воркшопів з відомими митцями та психотерапевтами складається з кількох напрямів:
- образотворче мистецтво і ліпка з глини;
- надалі будуть запроваджуватися такі практики як танець, створення відео, музика та фотографія.
Цикл терапії складається з 10-12 занять і триває близько місяця.
Команда проєкту — психологи-експерти з арт-терапії та дитячого ПТСР, викладачі кожного напряму та молоді митці-куратори.
"Ми віримо, що творчість може кардинально вплинути на життя дітей і наше спільне майбутнє. Мистецькі практики розширюють горизонт і пропонують можливість будувати здоровіше середовище", — кажуть організатори.
Наразі проєкт стартує в Києві, пізніше команда планує його масштабування у різних регіонах країни, для дітей переселенців.
Для кожної програми відбиратимуть групу дітей 8-16 років у співпраці з фондом Save Ukraine. Щоб зареєструвати дитину для участі у воркшопі напишіть на сторінку instagram проєкту або на email, вказаний на сайті.
Спеціально до запуску проєкту, один з арт-менторів Микита Кузьменко презентував відео-роботу, присвячену mosaїka. Відео за посиланням та на vimeo.
Микита — кінематографіст, відомий світу своїми роботами для Harry Styles, The Weeknd, Rosalia, Dior. Його робота над художнім фільмом "Памфір" була представлена на Канському кінофестивалі та отримала нагороду на кінофестивалі Raindance в Лондоні.
Довідка
mosaїka — це комбо українських митців та терапевтів. Проєкт від української громадської організації nukraine, яка об'єднує професіоналів у галузях кіно, мистецтва, психології та медіа.
nükraine — благодійна організація, заснована влітку 2022 року командою благодійного фонду ITT Fund, для реалізації проектів, пов'язаних з відновленням, соціальним, психологічним, культурним розвитком та створенням нової процвітаючої України.
Станом на червень 2023 року ініціатива має досвід реалізації грантових проектів на суму понад 800 000 євро та надійні відносини з міжнародними благодійними організаціями, такими як Core Foundation, Medair, Razom.
Основна функція nükraine— надання інфраструктури для сталого волонтерства в Україні. Ініціатива створює новий тип громадської організації та платформу для прозорого та ефективного соціального активізму.