Екорішення: у Тернополі для очищення води в став внесли біологічну пасту
У Тернополі задля очищення води у став внесли біологічну пасту, яка буде пригнічувати розмноження синьо-зелених водоростей.
Про це інформують на сайті Тернопільської міської ради, пише Рубрика.
У чому проблема?
З настанням теплої сонячної погоди і підвищенням температури повітря у воді активно розмножуються
синьо-зелені водорості.
Поширюючись, синьо-зелені водорості пригнічують процеси розщеплення органічних речовин у водоймищах, спричиняють накопичення токсичних речовин, поглинають кисень водоймищ, призводять до масового їх забруднення.
"Цвітіння води" супроводжується зміною забарвлення води, характерним неприємним запахом, порушенням гідрохімічного режиму, зниженням прозорості, дефіцитом розчинного у воді кисню і, як наслідок, загибеллю водних живих біоресурсів.
Причини "цвітіння води":
- Надходження у водні об'єкти недостатньо очищених стічних вод, що містять значну кількість фосфатів, та надходження з полів мінеральних добрив при випадінні зливових дощів.
- Висока зарегульованість річок, мала течія, або її відсутністью
- Підвищена температура води.
Яке рішення?
У Тернополі продовжується реалізація програми з відновлення екосистеми ставу та інших водойм міста.
У ставкову воду внесли 192 кілограми пасти хлорели.
"Ця паста сприяє очищенню ставу, пригнічує розвиток синьо-зелених водоростей і збагачує воду киснем", пояснюють міськраді.
Плівка, комп'ютерні деталі й старі диски: як киянин створює унікальні картини з пластику, зібраного на берегах річок
Як це працює?
"На сьогодні цей метод є одним з найсучасніших та найдієвіших способів біологічної очистки води", – наголосили чиновники.
Вносили суспензію хлорели в Тернопільський став уздовж берегової лінії від вулиці Чумацької до пляжу Циганка та навколо острівця Чайка.
Уперше процедуру біологічної очистки ставу суспензією хлорели в Тернопільському ставі спеціалісти-екологи провели ще у 2021 році.
"Цей захід довів свою ефективність, оскільки зменшилося "цвітіння" водойми та поліпшилися якісні показники води для забезпечення нормального розвитку й життєдіяльності живих організмів", – повідомила пресслужба міської ради.
Довідка
Хлорела — рід мікроскопічних одноклітинних зелених водоростей, має вигляд мікроскопічної нерухомої кульки від 2 до 10 мкм у діаметрі.
Зовні клітини вкриті твердою двоконтурною оболонкою целюлозної природи. Оболонка багатьох видів містить шар спорополеніна, що надає їй хімічної стійкості та міцності.
Хлорела є ефективним органічним засібом боротьби з синьо-зеленими водоростями. При великій концентрації хлорели вода стає насичено зеленого кольору. Найпоширенішою є Chlorella vulgaris. За даними фахівців, їй близько 2 мільярдів років.