Екорішення: на Волині громада налагодила виробництво контейнерів для роздільного збору сміття
На Волині у Ратнівській громаді запустили виготовлення контейнерів для роздільного збору вторинної сировини – ПЕТ пляшок і скла.
Як пише Рубрика, про це повідомили на сайті громади.
У чому проблема?
В Україні щороку викидають 400 млн тонн сміття, з яких, за різними оцінками, переробляють лише 3-6%. Є чимало причин, чому показники у десятки разів відрізняються від європейських, проте очевидні перешкоди – це відсутність належної інфраструктури та низький рівень участі виробників товарів у процесі переробки.
Яке рішення?
У світі сортування сміття стає справжнім трендом, який дійшов і до України. Люди починають розбиратися, де переробляти папір, бляшанки, пластик, органіку.
А для сортування потрібні контейнери.
"Щоб оптимізувати витрати, керівництвом нашої громади було вирішено не купувати сміттєві урни, а запустити виготовлення своїх власних", — йдеться у повідомленні громади.
Тому була налагоджена робота з виготовлення контейнерів для роздільного збору вторинної сировини.
Як це працює?
Уже виготовили перші 6 контейнерів. Їх встановили у селищі Ратне і на території села Прохід. Згодом такі ж ящики буде розміщено в інших населених пунктах громади.
"Пам'ятаймо – правильно сортувати сміття не складає особливих зусиль. Приміром, якщо це пляшки пластикові, то їх необхідно стискати. Так ми не тільки значно менше заповнюватимемо сміттєзвалище громади, але й зробимо чистішими наші вулиці та навколишні ліси", — закликали мешканців громади.
Довідка
Нагадаємо, громада на Тернопільщині придбала обладнання і зароблятиме на пластикових пляшках.
Також у Києві встановили перший у світі Япомогабокс, зроблений з пластикових кришечок.
Як ми повідомляли раніше, українські бізнесмени інвестують у фабрику з переробки пластику на Київщині.