Коли вашому бізнесу варто задуматися над створенням власного сайту
Люди багато часу проводять в інтернеті, з цим фактом складно сперечатись. Тому й реклама у всесвітній мережі доволі ефективна. Розуміючи це, багато власників бізнесу приймають рішення про те, щоб створити свій власний сайт. Що впливає на прийняття такого відповідального рішення? Коли потрібно замислюватися над цим питанням?
Хто може обійтись без сайту
Є випадки, коли бізнесу сайт не потрібен.
«Компаніям, які працюють на клієнтів, що живуть десь поруч, та тим, хто працює на потік, власний сайт не потрібен. Так, наприклад, невеликий квітковий магазин, що стоїть десь поруч з метро, навряд чи буде страждати від нестачі клієнтів. У таких випадках створення сайтів буде зайвим» — розповідають спеціалісти веб-агентства «Червоний Хамелеон».
В обох ситуаціях краще скористатися іншими способами зробити собі рекламу. Це можуть бути сервіси з оголошеннями, соціальні мережі та, наприклад, маркетплейси.
Також без сайту можна обійтися, якщо його створення — це лише засіб сховати інші проблеми. Так, наприклад, власник бізнесу не може придумати якусь унікальну пропозицію для потенційних клієнтів або ставить на свій товар дуже високу ціну, яка зовсім не приваблює покупців. Сайт ніяк не вирішить ці проблеми.
Кому сайт все ж потрібен
Без власного сайту не обійтись, якщо він буде вирішувати завдання бізнесу. Їх декілька:
- Створити імідж компанії. Можна сказати, що сайт — це дім компанії. Від того, наскільки зручним він буде, залежить враження гостей, які є потенційними клієнтами. Гарний сайт з якісним контентом помітно підвищує репутацію.
- Привести нових клієнтів. На сайті можна запустити рекламу. Спеціалісти з інтернет-маркетингу можуть проаналізувати, скільки запитів по темі бізнесу було зроблено, та перетворити їх у клієнтів.
- Збільшити продажі. Якісно зроблений сайт, на якому розміщена вся потрібна покупцям інформація, спрощує процес покупки.
- Виділитися на фоні конкурентів. Це особливо приємно, якщо в них і досі немає власного сайту. Велика перевага — унікальна торгова пропозиція. Так, наприклад, можна організувати безкоштовну доставку або працювати у святкові дні. І цю інформацію відобразити на своїй сторінці.
Також сайт потрібен, якщо планується зростання бізнесу. Якісна продукція чи послуга вкупі з хорошим сайтом та рекламою — це завжди розвиток, більша кількість клієнтів та нові можливості. Як виглядає створення сайту та з яких етапів складається, можна прочитати в статті «Ключові етапи розробки сайту».
Просування в соціальних мережах
Деякі власники бізнесу, маючи бажання зекономити, вирішують відмовитись від сайту та зробити сторінку в соціальних мережах. У зв'язку з цим виникає питання: а може дійсно так краще? Навіщо витрачати гроші та час, якщо можна просто зареєструватись в якійсь мережі та викладати всю інформацію там?
Справа в тому, що соціальні мережі ніяк не замінять повноцінний сайт. Це два різних інструменти, які гармонійно доповнюють один одного. Так, в соцмережі можна викладати новини компанії, свіжі каталоги, дані про розіграші та акції. Тут йде спілкування з потенційними клієнтами. А на сайті вони будуть вже оформлювати покупки чи замовляти послуги.
Ще один момент стосується особливостей сервісу. В соцмережах є певні рамки, які не дозволяють викладати інформацію в тій формі, в якій хотілося б. На сайті ж можна робити все, що завгодно.
Отже, коли бізнесу потрібен сайт? В тих випадках, коли заплановано його розвиток. Якщо це локальний бізнес, який і так користується великим попитом, скоріше всього, сайт йому не так потрібен.